Siyaset

Başbakanımız Beykoz'u mağdur etmez.

Başbakanımız Beykoz'u mağdur etmez.
2014.08.21 00:00
| | |
4258

Kamuoyunda "2B Yasası" olarak bilinen "Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun" Resmi Gazete'de yayımlanara

Beykoz’da uzun süren tartışmalar…

Yasanın taslak aşamasında satışların rayiç bedelin % 70’i üzerinden yapılacağının duyurulması üzerine, yapılan girişimler sonucunda bu rakam % 50’ye çekilmişti. Tasarının TBMM’de görüşülmesi sırasında ise verilen önergeyle satış bedelleri tekrar rayiç bedelin % 70’ine çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı yasayı onayladı…

Beykoz’da da uzun süredir tartışmaları devam eden 2B Yasası’nda belirlenen rayiç bedellerin yüksek olması Beykoz Muhtarlar Derneği’nin organize ettiği bir mitingle protesto edilmiş, Yasasnın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Meclise iade edilmesi istenmişti.

Yasanın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanmasının ardından Dost Beykoz’a bir değerlendirme yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, söz konusu satışların rayiç bedelin % 40’ından yapılmasını istediklerini ve bunda da kısmı olarak başarılı olduklarını söyledi.

Adem Sefer şöyle dedi: "Yasasın Genel Kurul’a geldiği sırada satışların rayiç bedelin % 50’sinden yapılacağı sabitti… Burada verilen bir önerge ile satış bedeli % 70’e çıkarıldı.

Tabii satışların % 70’e çıkarılması turizm bölgelerindeki arazilerden kaynaklandı… Biz konuya Beykoz ekseninden bakıyoruz ve haklıyız fakat Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinde de bu sorun var… Beykoz’a özgü bir düzenleme yapmak mümkün değil.

Başbakanımız Beykoz halkını mağdur etmez.

Yasasın onaylanması dünyanın sonu değil… Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Beykoz halkını yakından tanıyan bir liderdir… Bizim vatandaşımızın ekonomik durumu ortadadır… Bu rayiç bedellerinin yeniden ele alınma durumu doğabileceğini düşünüyorum.

Zaten vatandaşımızda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerini mağdur etmeyeceğini düşünüyor ve ona inanmış durumda…  Yasanın hazırlandığı aşamada nasıl büyük bir gayret sarf edip, Ankara’da yürütülen çalışmalara bizzat katkı koyduysak, Beykoz’a özgü rayiç bedellerin yeniden ve daha anlaşılır bir şekilde yeniden düzenlenmesi için elimizden geleni yapacağız.

Beykoz halkının mağdur olmaması adına Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in de ciddi girişimleri var… Bölge milletvekillerini davet ederek, onlara Beykoz’da ki durumu anlattı.

Nihayetinde 32 yıllık kronik bir sorun ortadan kalktı… Şimdi rayiç bedellerin yeniden tespit edilmesi için girişimlerde bulunacağız.”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Beykoz, 2B

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"