Başbakan Bağış’ı Polonezköy’e gönderdi

  • 0
  • 7402
Başbakan Bağış’ı Polonezköy’e gönderdi
Başbakan Bağış’ı Polonezköy’e gönderdi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına Beykoz Polonezköy'de incelemelerde bulundu.

Bağış, muhtarlığı ziyaret ederek, bir süre muhtar Antoni Vilkosevki, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ile görüştü. Ardından bir restoranta giden Bağış, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bağış, "Sayın Başbakanımız burada Polonya cumhurbaşkanı, başbakanı ve senato başkanlarına AB ile ilgili verdiği konferansta hep konuşuldu. Burada 170 yıldır yaşanan muazzam bir entegrasyon, kardeşlik ve paylaşma hikayesi var" dedi.

Bakan Bağış, "Osmanlı ile o zamanki adı Lehistan olan Polonya arasında da çok güzel ilişkiler vardı. Bugün de NATO'da çok ciddi ilişki içerisinde olduğumuz Polonya, AB sürecinde de bize önemli destek vermektedir. Polonezköy, iki millet arasında dostluğun bir nişanıdır. Buradaki kardeşlerimizle aynı suyu, ekmeği, mutluluğu paylaşıyoruz yıllardır. Onların çözdüğümüz her sorunu, dünyaya vereceğimiz mesaj açısından çok önemlidir." dedi.

Avrupa'da, Asya'da insanların asimile olmasını isteyenlerin yüzüne Polonezköy bir şamar gibi patlamaktadır" diye konuştu. Daha sonra Polonezköy Meydanı'nda dolaşan Bağış, vatandaşlarla sohbet etti, dükkanlara girip ürünleri inceledi. 

Haber Merkezi

İki arkadaşın kavgası ölümle sonuçlandı
Önceki İki arkadaşın kavgası ölümle sonuçlandı
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz