Başarılı öğrenciler ödüllendirildi...

  • Güncelleme: 07.02.2012 00:11
  • Okunma: 8180 kez
  • Yorum: 0
2011–2012 eğitim öğretim yılının ilk yarısında başarı sergileyerek dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencileri, Beykoz Belediyesi tarafından ödüllendirildi…
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi...

Başarılı öğrencileri teşvik etmek ve ilçenin eğitim başarısını artırmak amacıyla, Beykoz Belediyesi tarafından “Başarıyı Ödüllendiriyoruz” adı altında düzenlenen ödül törenin sürpriz sanatçısı Murat Kekili oldu.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yardımcıları Av. Yüksel Baki, Hanefi Dilmaç, Mettin Torun, Nevin Çalışkan, Meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Kalabalık bir katılımın gözlendiği ödül törenin sunuculuğunu ise Mahmut Şimşek yaptı.

Başarılı öğrencileri tebrik ederek programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek; “Başarılı öğrencilerimizin ödül törenine hoş geldiniz. Bugün burada okullarımızın başarılı öğrencilerini ödüllendiriyoruz. Bize bu imkânları sağlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kitap ve gazete okuma alışkanlığı edinin

Kitap okuma alışkanlığının olmadığından yakınan Yekrek; “Bizler fazla kitap okumuyoruz. Avrupa’da bir gazetenin tirajı bizim ülkemize bedel. Onlar her yerde her zaman kitap okuyorlar. Bizler neden okumuyoruz diye çok üzülüyorum. Sizlere tavsiyem kitap okuyun, kitabınız elinizde gezin. Bakın göreceksiniz tüm sorunlar çözülecek. Beykoz, Türkiye’nin yıldızı ve öylede olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Alak Suresi, oku emri ile başlar

2012 eğitim-öğretim yılının ilk yarısında başarı sergileyerek dereceye giren öğrencileri tebrik eden Yücel Çelikbilek ise, “Müslümanlığın başlangıcı diyebileceğimiz Alak Suresi, oku emri ile başlar. Bunun hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Onun için okumalıyız ve okumaya mecburuz.

Kaliteli eğitim için çalışıyoruz

Beykoz’a yakışır yeni kültürel ve sanatsal mekânlar oluşturma gayreti ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Çelikbilek; “Değerli öğretmenlerimizin daha kaliteli ortamlarda eğitim vermesi, çocuklarımızın ise eğitim alması için yeni okulların yapılması için sürekli çalışma içerisindeyiz. Bizler öğretmenlerimize çok önem veriyoruz. Onlar çok önemli kişiler. Genç bir nüfusa sahibiz ve bunun kıymetini bilmeliyiz. Gelecek bizim elimizde, artık çok ilerledik. Akıllı tahtalarımız var. Bilgisayardan yararlanıyoruz. Okullarımız son derece modern oldu. Bu imkânlar doğrultusunda ümit ediyorum ki tüm öğrencilerimiz sınıf birincisi olacak.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlerine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek tarafından ödülleri takdim edildi.

Çok sayıda öğrencinin ve velilerinin katıldığı programın sürpriz sanatçısı Murat Kekili, birbirinden güzel şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşattı.

Programın sonunda Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, sanatçı Murat Kekeli’ye teşekkür ederek çiçek hediye etti.

2011– 2012 eğitim öğretim yılının ilk yarısında başarı sergileyerek dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencileri şunlar oldu:

Fevzi Çakmak Lisesi:

1. Eda Gün

2. İlknur Ablacı

3. Melike Kuzu

Mehmet Emin Polatkonak İ.O.:

1. Hilal Karakaya

2. Özge Cankın

3. Zeliha Vardi

Selahattin Gökçepınar İ.O.:

1. İrem Yurttaş

2. Damla Kurukan

3. Elif Çetin

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz