Güncel

Başarılı Ceo’dan zirvede veda!

Başarılı Ceo’dan zirvede veda!
2015.02.21 00:00
| | |
6306

2002 yılı Şubat ayında Beykoz Doğa Koleji Kampüsü’nde 100 öğrenci ile başlanan yolculuğun liderli Uğur Gazanker görevine veda etti.

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük özel okullarından olan Doğa Koleji'nde yeni bir dönem başlıyor. Doğa Koleji’nin 104 kampüs ve 70.000 öğrenciye ulaşmasına liderlik eden Gazanker, son dönemde özel eğitim sektörüne yön veren yöneticilerden biri oldu.

Doğa Koleji Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklama;

“Şubat 2002 tarihinde Doğa Koleji Kurucu Genel Müdürü olarak görevine başlayan Sayın Uğur Gazanker, 20 Şubat 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere kendi isteği ile görevinden ayrılma kararı almıştır. Yönetim Kurulu olarak, Sayın Gazanker’e Doğa Koleji’nin kuruluş döneminde kattığı değerden dolayı teşekkür borçluyuz. Yeni dönemde okulumuzu, yine kuruluşundan bu yana emeği geçmiş olan Sayın Bünyamin Çelikten ve direktör kadromuz, Yönetim Kurulumuz’un tam desteğiyle idare edeceklerdir. Doğa Koleji olarak hedefimiz kurumsal ortaklarımızın, sayın velilerimiz ve kıymetli öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin her zaman gurur duyacakları kalite ve kurumsallıkta bir kurum inşa etmek ve memleketimizi en iyi şekilde temsil etmektir.”

BAŞARILI CEO’DAN VEDA!

Uğur Gazanker görevinden ayrılma kararı ile ilgili olarak “Doğa Koleji’nde geçirdiğim 13 yılda vizyonumuz, eğitime kurumsal bakışımız, marka stratejilerimiz ve güçlü takım oyunuyla öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, yöneticilerimize, çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza, milletimize ve sektöre değer yaratmak için çalıştık. Bu yolculukta bize inanan ve eşlik eden tüm takım arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bu bayrağı teslim ederken birlikte çalıştığımız güçlü ekibin Doğa Koleji’ni daha da ileri taşıyacağına inanıyorum. 13 yıldır neredeyse hiç dinlenmeden yoğun bir şekilde çalıştık. Bir süreliğine dinlenmek istiyorum ” diye konuştu. 

Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Şimşek ise yaptığı açıklamada, “Doğa Koleji olarak Sayın Uğur Gazanker’ın CEO’luğu döneminde ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza attık. Sayın Gazanker Doğa Koleji’nin bir okuldan, bugün Türkiye’nin en önemli eğitim kurumuna dönüşümüne liderlik 

etmiştir. 100 öğrenciyle başladığı bu yolculuğu 70 bin öğrenci ile devrediyor. Kendisine minnettarım. Bugüne kadar sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki iş hayatında ve özel yaşamında başarılar diliyorum.” dedi.

Doğa Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Göktekin Dinçerler de yaptığı açıklamada “Sayın Uğur Gazanker’e vizyonu ve enerjisiyle Doğa’ya kattığı değerlerden dolayı çok teşekkür ederiz. Doğa Koleji yönetim kadrosu olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Yeni dönemde öğretmen ve yönetici kalitemiz ile tüm dünyada örnek gösterilen bir okul olmayı hedefliyoruz. Bundan böyle süreçlerimizi, altyapımızı ve sistemlerimizi daha da geliştirip kıymetli öğrencilerimiz ve velilerimize daha da önemli hizmetler vermeyi amaçlıyoruz.”

DOĞA KOLEJİ’NDE GAZANKER’Lİ YILLAR NASIL GEÇTİ?

2002 yılında Beykoz Kampüsü’nde 100 öğrencili bir okul olarak yolan çıkan Doğa Koleji 2015 yılında 70 bin öğrenci, 8 bin çalışana ulaştı.

2011 yılında eğitimde Türkiye’nin ilk uluslararası ortaklık yapısının kurulmasını sağladı.

Dünyada birçok eğitim kurumunun örnek aldığı eğitim modelleri oluşturuldu.

Londra’dan Dubai’den, Newyork’dan, Brüksel’den uluslararası çok sayıda ödül aldı.

Avrupa’nın en başarılı kurumu seçildi.

Türkiye tarihinde ilk defa 4 ayrı spor dalında Dünya Şampiyonluğu kazanıldı.

Ulusal ve uluslararası alanlarda binlerce başarı elde edildi.

Doğa Koleji’nin bu başarısı üniversitelerde başarı hikayesi olarak okutuldu. Master ve doktora tezlerine konu oldu.

Türkiye‘de ilk defa böyle bir vizyon böyle bir heyecan ve böyle bir dinamizmle büyük başarılar elde edildi.

UĞUR GAZANKER KİMDİR?

Uğur Gazanker, 1971’de Bandırma’da doğdu. Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Kariyerine danışman olarak başladı. Çeşitli sektörlerde yönetici danışmanlığı yaptı. 1997 yılında Fethi Şimşek ile tanışıp birlikte çalışmaya başladılar. Profesyonel iş hayatının çok büyük bir kısmı (yaklaşık 20 yıl) Fethi Şimşek ile birlikte geçti.

Başarılı bir yönetici ve iyi bir lider olmasından ötürü yerel ve global olarak profesyonel ilişkiler geliştirdi. Hem iş geliştirmede hem de eğitim kalitesini iyileştirme alanında aktif roller aldı. 

Yeni projeler geliştirmekte, yeni sistemler üretmekte, markalaşma sürecinde sayısız başarıları bulunmaktadır.  Dünya kültürleri, farklı eğitim modelleri ve yaklaşımlarını inceledi, geliştirdi ve uyguladı. Bu kültürlerden faydalanmanın yollarını keşfetti.

Başarı yolunda adım adım yükseldi.

Uğur Gazanker evli ve  3 çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Beykoz Doğa Koleji, Uğur Gazanker, CEO, Yönetim Kurulu, Göktekin Dinçerler, Fethi Şimşek, Başarı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"