Eğitim

Başarı dolu bir yıla veda ettiler...

Başarı dolu bir yıla veda ettiler...
2014.07.18 00:00
| | |
7702

Ayetullah Keser Eğitim Uygulama ve İş Okulu’nda, 2010 – 2011 eğitim öğretim yılsonu kapanış töreni düzenlendi…

Engelli öğrencilerin sosyal hayata uyum eğitimi aldıkları Ayetullah Keser Eğitim Uygulama ve İş Okulu’nda düzenlenen 2010 – 2011 eğitim öğretim yılı kapanış törenine Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü H. Nazmi Yekrek, Boğaz Komutanlığı Temsilcisi, Muhtarlar, Okul Müdürleri ve velilerin yanı sıra köy sakinleri de katılarak öğrencilerin yanında yer aldı.

Programda bir konuşma yapan Kaymakam Aydın Ergün, konuşmasında "Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmanın önemli bir görev olduğuna değinerek, bunun da ancak eğitimle ve eğitim kurumlarının fiziksel olarak geliştirilmesiyle mümkün olacağını ifade etti. İlçemizdeki engelli eğitimi veren okulların durumunun her yıl daha da iyileştiğini" söyleyen Ergün, bu okullarda özveriyle ve sevgiyle hizmet veren idareci, öğretmen ve velilere teşekkür ederek öğrencileri de öğrencileri de tebrik etti.

Belediye Başkan Yücel Çelikbilek ise, "Eğitimine yapılan yatırımların daima yanında yer aldıklarını kaydederek, engelli yavrularımıza ve ailelerine destek sağlamak, onların günlük ihtiyaçlarını kolayca yürütebildikleri okullar ve sosyal alanlar oluşturmak için gayret gösteriyoruz." Eğitimlerini tamamlayarak mezun olan öğrencileri tebrik eden Başkan Yücel Çelikbilek, ailelerini ve öğretmenleri de kutlayarak başarılar diledi.

Tören sonunda Kaymakam Ergün, Başkan Çelikbilek ve diğer idareciler tarafından çocuklara karneleri ve başarı belgeleri takdim edilirken, okul içinde yeniden düzenlen sınıflar ve uygulama evi de gezildi.

 

Anahtar Kelimeler: Ayetullah Keser Eğitim Uygulama ve İş Okulu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"