Başakşehir Belediyesi’nin raporunda Beykoz ayrıntısı

  • 0
  • 8653
Başakşehir Belediyesi’nin raporunda Beykoz ayrıntısı
Başakşehir Belediyesi’nin raporunda Beykoz ayrıntısı

İBB Meclisi’ne sunulan Başakşehir Belediyesi’nin Denetim Komisyonu raporunda Beykoz ayrıntısı dikkati çekti.

Başakşehir Belediyesi’nin 2020 yılı kültürel etkinlikleri ihalesini, daha önce Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olduğu sırada alt yapısını oluşturduğu Ali Bilir’in şirketi Bilir Turizm’in aldığı ortaya çıktı.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Kurucuları arasında olan Ali Bilir, siyasete girmeden önce bankacı olarak biliniyordu. AK Parti’de siyasete başlayan Bilir, Muharrem Ergül döneminde Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştı. Bu sürede hızlı yükselişi ile dikkatleri çeken ve zaman zaman tartışılan isimlerden biri olan Bilir, Başkan yardımcısı olduğu sırada Kavacık’ta ofis satın alarak firmasının alt yapısını oluşturmuştu. Bilir siyasi ömrünü tamamlayınca Bilir Turizm’i kurarak iş hayatına orada devam etmişti.

Buna göre, şerh raporunda Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sosyal ve kültürel etkinlikler için açtığı ihaleye ilişkin detay bilgilere yer verildi. Bilir Turizm’in kazandığı ihaleye düşük fiyat vermelerine rağmen elenen 4 firmanın elenme gerekçeleri şöyle sıralandı:

6 milyon 390 bin TL+ KDV ile Bilir Turizm Şirketi’nin aldığı ihaleden;

4 milyon 900 bin TL+ KDV teklifi veren Klon Reklam Şirketi 1 kuruşluk aritmetik hata yüzünden ihaleden elendi.

4 milyon 278 bin TL+ KDV teklif veren Zirve isimli bir şirket iş deneyim belgesi eksik olduğu gerekçesiyle ihale dışı bırakıldı.

4 milyon 24 bin TL + KDV teklif veren MZL Organizasyon Şirketi tüm evrakları tam ve eksiksiz olmasına rağmen yaklaşık maliyetin de altında fiyat verdiği için elendi.

 

Ali Bilir yapmış olduğu bir açıklamada şirketinin kuruluş hikayesini şöyle anlatmıştı: Bilir Turizmi 2006 yılında kurdum. Öncesinde 10 yıl bankacılık, beş yıl da kamu görevim oldu. Ardından bir şekilde turizm sektörüne geçmek istedim. 2006 yılında acenteyi kurduktan sonra aslında 2010 yılı itibariyle aktif olarak sektörde çalışmaya başladım.

Haber Merkezi

 

Beykoz’da normalleşme günleri başladı
Önceki Beykoz’da normalleşme günleri başladı
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı