Balık yiyen nesil akıllı olur…

  • 0
  • 22312
Balık yiyen nesil akıllı olur…
Balık yiyen nesil akıllı olur…
Balık yiyen nesil akıllı olur…
Balık yiyen nesil akıllı olur…

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a, balık sezonunun açılışında Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile birlikte ziyaret ettiği Poyrazköylü Balıkçılardan iade-i ziyaret.

Kavacık’ta ki İlçe Merkezi’nde, balıkçılar tarafından ziyaret edilen Hızır Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtemel tepkilerden çekindiği için balık sezonunun açılışına katılamadığını iddia ederek, Tarım Bakanı Mehdi Eker’i göndermesine şaşırdığını söyledi.

Ziyaretçilerine teşekkür eden CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, milletvekilleri Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal ile birlikte Poyrazköylü balıkçıları ziyaret ettiğini hatırlatarak, Poyrazlı balıkçıların sorunları kedilerine o dönemde anlattıklarını söyledi.

Başbakan’ın, balıkçılık sezonun açılışına Tarım Bakanı’nı göndermesine şaşırdığını dile getiren CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, “Gariptir ki üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkenin balık sezonunu tarım bakanı açıyorsa, bu balıkçının ve denizlerin ne kadar dikkate alındığını ortaya koyar” ifadelerini kullandı.

Balıkçılık Bakanlığı kurulsun…

Balıkçılık bakanlığının kurulmasını isteyen Hızır Yılmaz, “balık yiyen nesil akıllı olur, yoksa bizim akıllı olmamamızı mı istemiyorlar? Acaba bu yüzden mi denizlere ve balıklara önem vermiyorlar” dedi. Yılmaz,  CHP iktidarında denizcilik ve balıkçılık bakanlığının kurulması için elinden geleni yapacağını ve yeni nesillere balık yedireceğini söyledi.

Ziyarette Konuşan Poyrazköy Balıkçılar Derneği Başkanı Şaban Bostan’da, 2002 yılında AKP’nin balık yasağı getirmesiyle,  2004 yılına kadar bakanlığa müracaat ettiklerini ve çok perişan halde olduklarını kaydederek,  “Avrupa’nın hatta bütün dünyanın çalışmasına izin var ama bize yasak” dedi. Şaban Bostan 2 ay izin alabildiklerini ve iki ay içinde sadece bankadan alınan krediyle ağlarını aldıklarını dile getirdi.

Şaban Bostan, “Ege ve Akdeniz’de tulina (beyaz etli balık) ve kılıç balığı avcılığı hükümetin AB düzenlemeleri ile paralellik göstermesi hasebi ile müzakerelere henüz başlanmadı” dedi.

Haber Merkezi

Meclis üyelerini belediye savunacak…
Önceki Meclis üyelerini belediye savunacak…
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz