Son Dakika

Bakan Selçuk, şampiyonları Beykoz'da ağırladı

  • 0
  • 7463
Bakan Selçuk, şampiyonları Beykoz'da ağırladı
Bakan Selçuk, şampiyonları Beykoz'da ağırladı

Son zamanlarda vatandaşın beğenisini toplayan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, teknoloji şampiyonlarıyla Beykoz'da buluştu.

Japonya'da düzenlenen 30. Uluslararası İnformatik Olimpiyatları'nda dereceye giren gençlerle buluşma isteğini Twitter üzerinden duyuran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Beykoz Anadoluhisarı'ndaki Sabancı Öğretmenevi'nde gençlerle buluştu.  

Bakan Ziya Selçuk, Japonya'da düzenlenen 30. Uluslararası İnformatik Olimpiyatları'nda dereceye giren gençler Atacan İyidoğan, Mehmet Hamza Erol ve Yusuf Kılıçarslan ile görüştü.

Beykoz'daki Sabancı Öğretmen Evi'nde gerçekleşen kabulde, Japonya'da düzenlenen ve 87 ülkeden 335 başarılı öğrencinin yarıştığı 30. Uluslararası İnformatik Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Atacan İyidoğan ile bronz madalya alan Mehmet Hamza Erol ve Yusuf Kılıçarslan yer aldı.

Bakan Selçuk, öğrencilerle sohbet ederek, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.

Olimpiyatlarda dereceye giren öğrencilerin, Türkiye'deki bütün çocuklara, çalışınca başarılı olunacağı, madalya kazanılabileceğini gösterdiğini dile getiren Selçuk, böyle bir başarı elde edilmesinin kolay olmadığını söyledi.

Selçuk, şöyle konuştu:

"Sizler hem zekisiniz hem çalışkansınız. O kadar ülkeden gelen gençler arasında sıyrılıp çıktınız. Demek ki olabiliyormuş. Daha iyisini de yapabilirsiniz. Son zamanlarda İHA'lar, SİHA'lar gibi az ülkede yapılabilen işler artık ülkemizde de yapılabiliyor. Bunların sayıları eğer artarsa biz milli ve bağımsız olma konusunda çok mesafe alabiliriz."

Haber Merkezi

Vah Beykoz’um vah…
Önceki Vah Beykoz’um vah…
Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Sonraki Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz