Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu

  • 0
  • 11201
Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu
Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu
Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu
Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu
Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu
Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu
Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu
Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu
Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu
Bakan Pakdemirli'den A'dan Z'ye Beykoz turu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Beykoz'da bir dizi ziyaretler yaptı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Pakdemirli, "Biz diyoruz ki profili çok yüksek olan, Başbakanlıkdahi yapmış, dünya çapında bağlantıları olan, dünya çapında liderleri birebir tanıyan, çok büyük bir İstanbul'a hediye imkanı olan belediye başkan adayımız var" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Beykoz'da bulunan İshaklı Köyü'nü ziyaret etti. Bakan Pakdemirli'ye ziyaretinde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İshaklı Köyü muhtarı Ali Çinel de eşlik etti. Bakan Pakdemirli, köyde gezerek köy halkıyla sohbet etti, sorunlarını dinledi.

"Beykoz'umuz hakikaten çok güzel bir ilçe"

Bakan Pakdemirli, yaptığı konuşmada, "Ben de İzmir doğumluyum ama en son İstanbul'da oturuyordum Bakanlık görevimden önce. Ama insan gene bu işler bitince, İstanbul'a eğer döneceğiniz varsa buralara böyle bir yere gelmek lazım. Hem şehre yakın hem de şehrin ana damarı atardamarı. Hem şehirdesin hem de ömrün uzar. Allah'a şükür burası çok büyük zenginlik. Metropolün yanında çok büyük zenginlik. Beykozumuz hakikaten çok güzel bir ilçe. Aynı zamanda hem şehir var aynı zamanda hem tarım hayvancılık var. İstanbul gibi metropolü de ancak böyle besleyebilirsiniz. Çünkü ister istemez İstanbul'a yakın bir yerlerde üretim olması lazım ki İstanbullunun da istek ve taleplerini karşılansın" ifadelerini kullandı.

"Yıl boyu fiyatların sabit kalması çok önemli"

Pakdemirli, "Bizim seracılıkla ilgili son dönemde yüzde 8.25 faizle 2 sene ödemesiz 7 sene kredi Ziraat Bankası'ndan veriliyor ve toplam yapmış olduğunuz yatırımın da yüzde 75'i verilecek şekilde. Seracılık son derece karlı, kendi kendini neredeyse ödeyen bir vaziyeti var. Özellikle yıl boyu sebze ve meyve fiyatlarının sabit kalması son derece önemli. Kışın sebze meyve fiyatları hepimizi üzüyor, yazın da hepimizin de cebini rahatlatıyor. Bunu biraz daha sabit, biraz daha cep yakmayacak hale özellikle kış aylarında getirmek ancak seracılık vasıtası ile olabilecek bir şey" dedi.

"Seçimlerin neticesi İstanbul'a şimdiden hayırlı olsun"

Yenilenen seçimler için vatandaşlardan oy talep eden Bakan Pakdemirli, "Hem ilçe belediyemiz hem büyükşehir belediyemiz aynı belediye olsun çünkü bu defa güzel bir uyum olur. Aynı zamanda Ankara'da da bizler de hükümetteyiz. Hem ilçe hem büyükşehir hem de Ankara üçü bir arada aynı yöne bakan, aynı doğrultuda hareket eden bir yönetim olursa vatandaşa biz çok daha iyi hizmet götürürüz diyoruz. Tabii seçimlerin neticesi şimdiden hayırlı uğurlu olsun İstanbul'a. Ama biz diyoruz ki profili çok yüksek olan, Başbakanlık dahi yapmış, dünya çapında bağlantıları olan, dünya çapında liderleri birebir tanıyan, çok büyük bir İstanbul'a hediye imkanı olan belediye başkan adayımız var" diye konuştu.

"Beykoz için İstanbul'un en şanslı ilçesi diyebiliriz"

Bakan Pakdemirli'nin ardından Belediye Başkanı Murat Aydın, yaptığı konuşmada, "İstanbul'un en şanslı ilçesi diyebiliriz Beykoz için ya da ben şanslıyım yeni bir Beykozlu olarak. Köyleri olan, tarımın ve hayvancılığın olduğu, ormanın olduğu, derenin olduğu, en önemlisi de çok güzel hareketli cana yakın insanların olduğu bir yerdeyiz" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Baldan elde ettiğimiz katma değeri artırmak gerek. İyi bal ürettiğinizde, hem iç piyasada hem dış piyasada talep var" dedi.

Beykoz'da bazı seraları, manda çiftliklerini, mantar tesislerini ve tarım alanlarını gezen Pakdemirli, Beykoz'un köylerinde çiftçilerle bir araya geldi, onların taleplerini dinledi.

İshaklı Mahallesi'ndeki ziyareti sırasında, ilçenin kent tarımı ve ormancılık alanındaki avantajları hakkında değerlendirmelerde bulunan Pakdemirli, şunları kaydetti:

Beykoz'da arıcılık da yapıldığını anımsatan Pakdemirli, bal üretimin önemli alanlardan biri olduğunu dile getirdi.

"Doğal ürünlere talep var"

Pakdemirli, "Baldan elde ettiğimiz katma değeri mutlaka artırmamız lazım. Bakanlığımın 11'inci ayı, 65 il dolaştım. Bazı yerlerde balı 10 TL'ye, bazı yerlerde 100 TL'ye bazı yerlerde bin TL'ye satıyoruz. Baldan elde ettiğimiz katma değeri artırmak gerek. İyi bal ürettiğinizde, hem iç piyasada hem dış piyasada talep var. Kestane balı, ilaç niyetine kullanılabilecek bir şey. Ben kışın her sabah bir kaşık ağzıma alıyorum, hiç hastalanmıyorum. Son dönemde doğal ürünlere oldukça talep var, buraları doğal ürünlerin merkezi haline getirebiliriz." diye konuştu.

Pakdemirli, tekne ile Riva deresinden geçerek, Kanal Riva projesi ile ilgili bilgi aldı.

Haber Merkerzi

Bakan Pakdemirli, Beykoz’da mesai yapacak
Önceki Bakan Pakdemirli, Beykoz’da mesai yapacak
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz