Son Dakika

Bakan Kurum’dan İmamoğlu’na Riva Deresi cevabı

  • 1
  • 6991

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İBB Başkanı İmamoğlu’nun Beykoz’daki Riva Deresi sözlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Kurum, İBB Başkanı İmamoğlu’nu işini yapmaya davet ettiklerini ve Riva Deresindeki kirliliğin sebebinin bölgedeki iki arıtma tesisi ile birlikte bu tesislerin baypas ederek doğaya bıraktığı sular olduğunu söyledi.

İBB’nin bölgedeki arıtma tesislerini çalıştırmakla yükümlü olduğuna işaret eden Kurum, “Sonuçta orada arıtma tesisi yapılmış, sana teslim edilmiş, sen o arıtma tesisini çalıştırmakla mükellefsin. Sayın Başkanımıza tavsiyemiz, arıtma tesislerini işler hale getirsin, çevrenin kirlenmesine müsaade etmesin." dedi.

"Boş laf üretmiyoruz..."

Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen programda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Kurum, “Boş laf üretmiyoruz, boş laf konuşmuyoruz. Sayın Başkan'a da tavsiyem artık projelerine baksın. 11 aydır belediye başkanı, 11 ay geriye dönüp baktığında İstanbul'a aldığı noktadan bugüne geldiğinde ne yaptığını kendi çerçevesinde bir incelesin.” diye konuştu.

"Başkanımızın hoşuna gitse de gitmese de..."

Çevre Bakanlığı olarak Riva Deresiyle ilgili yerinde incelemelerde bulunduklarını hatırlatan Kurum, “İki tane atık su arıtma tesisi veya oradaki işletmelere ilişkin incelememiz neticesinde hem cezai işlem hem de hukuki işlem başlattık. Bunu bugün de yaptık, dün de yaptık, yarın da yapacağız, yapmaya devam edeceğiz. Milletimizin sağlığı, huzuru, güvenliği bize emanettir. Biz bu emaneti korumak durumundayız, Başkanımızın hoşuna gitse de gitmese de.” ifadelerini kullandı.

Kurum, şunları kaydetti:

Sonuçta orada arıtma tesisi yapılmış, sana teslim edilmiş, sen o arıtma tesisini çalıştırmakla mükellefsin. Sayın Başkanımıza tavsiyemiz, arıtma tesislerini işler hale getirsin, çevrenin kirlenmesine müsaade etmesin.

Haber Merkezi

İstanbul İl başkanın kızı Beykoz’da dünya evine girdi
Önceki İstanbul İl başkanın kızı Beykoz’da dünya evine girdi
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Yorumlar (1 Yorum)

kofin (3 yıl önce)

Bütün bu belirsizliklerin tek nedeni bu siyasal iktidardır, birbirlerinin arkasından konuşma geleneğini bu iktidar yerleştirdi ülkemize, Oysa daha önce sorun ne olursa olsun muhatapları çıkardı televizyonlara yüz, yüze konuşur millet de aydınlanırdı.Sayın bakan iktidarın temsilcisi olarak Ekrem İmaoğlu'nun yüzüne karşı neden konuşmaktan çekinir ve diğerleri diğer liderle yüz yüze konuşmaktan neden kaçar acaba? Kim yüzleşmekten kaçıyorsa sorumlu hatta suçlu odur. Bu kadar basit. Yuvarlak ve kurnazca beyanlar hiç bir devlet adamına yakışmaz. Çık karşısına, çağır televizyonlara yüzüne karşı konuş, gelmezse millete şikayet et, yuvarlak ve kurnazca beyanatlardan bıktı artık bu millet...

Yorum Yaz