Son Dakika

Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu

  • 1
  • 15179
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu
Bakan Canikli, Beykoz'da hemşerileriyle buluştu

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı gösterilmesi üzerine Beykoz'dan çalışmalara başladı.

Daha önce Giresun Milletvekili olan Nurettin Canikli, 24 Haziran 2018 Milletvekili Seçimleri için İstanbul 1. Bölgeden aday gösterildi.

Seçim çalışmalarına katılmak üzere Beykoz’a gelen Bakan Canikli ilk etapta AK Parti Beykoz İlçe Merkezi’ni ziyaret etti. Burada İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve diğer yöneticiler tarafından karşılanan Canikli daha sonra Kavacık Mahallesi'nde 15 Temmuz Şehidi Hasan Kaya'nın ailesini ziyaret etti.

Öğlen saatlerinden gelmiş olduğu Beykoz’da günlük programına Giresunluların yoğun olarak ikamet ettiği Soğuksu Mahallesi’nden başlayan Canikli, esnafla selamlaştı.

Uzunca bir süre esnafları ziyaret eden Nurettin Çanikli’ye, Soğuksu’da yapmış olduğu ziyaretleri sırasında; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Yardımcısı Salim Öztürk, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Karakaya ve Ömer Gökdemir, Meclis Üyesi Sinan Çıtlak, Başkan Danışmanı Nevzat Oral ve Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu eşlik etti.

Canikli esnaf ziyaretinin ardından yine aynı güzergâhta bulunan Giresun Görele İlçesi Kırıklı Derneği’nde hemşerileriyle buluştu. Buraya gelişinde Dernek Başkanı Hüseyin Kuruderi tarafından karşılanan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye Giresunlular adına bir çiçek takdim edildi.

Beykoz programının son durağı olan Kırıklı Derneği’nde vatandaşlara hitap eden Canikli burada önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Canikli: "Daha önce iki yılda bir kriz yaşamış Türkiye, son 16 yılda hamdolsun. Saldırı olmadı mı? Hiçbir dönemde saldırıyla karşı karşıya kalmadığımız kadar saldırıyla uğraştık. En ağırını da yine 15 Temmuz'dan sonra özellikle Uluslararası Derecelendirme kuruluşlarının Türkiye ile ilgili değerlendirme notları evresinde uğraştık. Çünkü yabancı yatırımcı onların vereceği nota bakıyor ve zaten bir darbe teşebbüsü yaşanmış. Yabancı sermaye zaten hassas ve kırılgan 5 milyon dolarlık bir yatırımı bu ülkeye yaparken o ülkeyle ilgili bir problem varsa o parayı oraya yatırır mısınız? Onun ekonomi üzerinde etkileri çok oldu. Allah'a şükürler olsun o dönemi atlattık. O dönemi atlattıktan sonra hep söylüyorum. Türkiye'nin ekonomisini hiç kimse sarsamaz, istikrarını ortadan kaldıramaz. Bugün 6 lira seviyesine gelecek denilen dolar şu anda 4.50 TL seviyesinde, esas seçimden sonra daha da düşecek." dedi.

İHA ve SİHA'ların kullanılmadığı dönemde askerlerin arazi taramalarında terörist ararken şehit olduğuna vurgu yapan Milli Savunma Bakanı Canikli, "Hatırlar mısınız? Önceden askerler boş arazide mayın ve terörist arardı. Şehitlerimizin birçoğu hep o arazi tarama sırasında gelirdi. Şimdi İHA ve SİHA'lar var. 12 bin feetten yerde ne var görebiliyor. Bir defasında Hava Kuvvetleri Karargâhı’nda canlı olarak operasyonları izlemiştim. Yüzde yüz yerli, tamamı yerli, her şeyi yerlidir. Şimdi artık askerimiz dağda terörist ararken hayatını tehlikeye atacak bir şekilde dolaşmıyor. Onları biz 24 saat izliyoruz. O yüzden kafalarını kaldıramıyorlar. PKK'nın en büyük özelliği büyük gruplar halinde dolaşarak kalabalık saldırmasıydı. Geçmişte yaptıkları bütün saldırıları 15'er 20'şer kişilik gruplar halinde yapmıştır. Şimdi grupları ikiye düşürdüler. Yukarıdan anında tespit ediyoruz. Gece gündüz fark etmiyor. İHA tespit ediyor, nerede olursa olsun füzeyi gönderiyor. Bombaların atıldıktan sonra patlama oranı yüzde 90'dır. Zaten dünyanın hiçbir yerinde yüzde yüz değildir. Bazen yüzde onluk bir oranla patlamıyor. Yine bir gün teröristler tespit ediliyor, füze atılıyor fakat patlamıyor. Ona rağmen isabet oranımız o kadar yüksek ki teröristin kafasına çarparak imha ediyor. Görüntüleri var ben canlı izledim." ifadelerini kullandı.

Canikli, "Hamdolsun şu anda saldırıları dışarıda karşılama yeteneğini de kazandık. Yani sadece Türkiye'deki teröristi ortadan kaldırarak meseleyi çözmüyoruz. Bunun kaynağını kaldırmadan içerideki mücadele sonuç vermiyor. Bütün tünellerin ucu Türkiye'ye çıkıyor. Bunlar hep saldırı amacıyla yapılmış tüneller. Afrin harekâtı yapılmasaydı, bir süre sonra bu mücadele Antep'te yapılmak zorunda kalınacaktı." diye konuştu.

“Darbe Türkiye’nin geçmişte sıklıkla karşılaştığı bir şeydi”

27 Mayıs darbesine de değinen Canikli, Türkiye'de geçmişte çok acı olayların yaşandığını ve bunlardan bir tanesinin de 27 Mayıs darbesi olduğunu söyledi.

Canikli, "Darbenin milletin iradesinin yine o iradeye rağmen silah zoruyla ortadan kaldırılmasıdır. Geçmişte Türkiye'nin çok sık karşılaştığı durumlardan bir tanesiydi. Bu yolla Türkiye'nin ilerlemesi ve gelişmesi büyük oranda durduruldu. Geçmişte yaşadığımız darbeler, darbe teşebbüsleri olmasaydı. Bugün Türkiye dünyanın en güçlü ekonomilerinden en güçlü sanayilerinden olan bir ülke olacaktı. Her ihtilal, her darbe millet iradesine vurulan bir yumruktur. Millet iradesinin ortadan kaldırılmasıdır. Aynı zamanda Türkiye'nin 20 yıl geriye götürülmesidir. Bütün ihtilallar için geçerlidir. Bütün dengeler bozulur. Sistem yeniden oluşmaya başlar. Mevcut yapı tamamen tahrip edilir, belgeleri yerle bir edilir ve yeniden oluşturulmaya çalışılır, tabi bu da zaman kaybından başka bir şey değil." ifadeleri kullandı.

“Geçmişte muhtıra yiyerek ayakta kalan başka hükümet yok”

Canikli şöyle devam etti: "Baktığınız zaman 16 yıllık dilimde istikrarı ortadan kaldırmak için bu da denendi. Kullanılan yöntemlerden bir tanesi olan darbe de denendi. 27 Nisan e-muhtırayı hepiniz hatırlarsınız. Elektronik muhtıra olarak tarihe geçen o muhtırayı hatırlarsınız. Bizden önceki dönemlerde hükümetleri alaşağı etmenin yöntemlerinden bir tanesi de ordunun hükümete muhtıra vermesidir. Bu da çok oldu. Geçmişte, muhtırayı yiyip ayakta kalabilen bir hükümet daha yok. Bütün hükümetler muhtırayı gördükten sonra bırakıp gitmişlerdir. Ordunun muhtırasını gördüklerinde görevi bırakıp gitmişlerdir. Rahmetli Demirel, 6 defa geldim 7 defa gittim derken bunu kast ediyor. Türk siyasi tarihinde tek bir örneği var. Muhtıra ile karşı karşıya kalıpta görevini terk etmeyen, millet iradesini koruyan bir örnek vardır. O da 27 Nisan'da yaşadığımız e-muhtıradır. O e-muhtıra hükümetimize verildi. Çok daha sert bir dille de karşılık verildi. Bunlar kolay şeyler değildir."

İnce’nin ifadeleri kimin işine yarıyor?

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin bazı açıklamalarına atıfta bulunan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Geliştirmeye çalıştığımız yüzde yüz yerli otomobil projesini İnce, durduracakmış. Akabinde de ben Almanya'da BMW'nin üretim fabrikasını gezdim. Çok memnun kaldım, çok beğendim diyor. Bu ne demek şimdi? Yani Türkiye'nin geliştirmeye çalıştığı projeyi rafa kaldıracak. Bu kimin işine yarayacak. Bu şu anda Türkiye'ye araba satan yabancı araba üreticilerinin işine yarayacak. Kanal İstanbul projesi öyle mükemmel bir projedir ki şu anda biliyorsunuz uluslararası anlaşmalar gereği bütün gemiler boğazdan serbestçe geçebilir. Montrö sözleşmesi gereği zamanında imzalamışız durum böyle ve bu Türkiye için çok büyük tehdittir. Orada Allah korusun birkaç tane tanker patlasa İstanbul mahvolur." dedi.

Bakan Canikli ayrılışında ise Görele Kırıklı Derneği Yönetimi ve hemşerileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Merkezi

Beykoz'dan Türkiye'ye yapılan zam sinyali
Önceki Beykoz'dan Türkiye'ye yapılan zam sinyali
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (1 Yorum)

Hasan Tas (5 yıl önce)

Korkarim o yaninda oturdugunuz belediye baskani ve benzeri yerel yoneticler bu secimde size cok oy kaybettirecek.

Yorum Yaz