Bakan Albayrak'ın Beykoz mesaisi

  • Güncelleme: 12.06.2018 02:51
  • Okunma: 10201 kez
  • Yorum: 0
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, akşam üzeri geldiği Beykoz'da 7'den 70'e vatandaşla bir araya geldi.
Bakan Albayrak'ın Beykoz mesaisi

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri'nde son iki haftaya girilirken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, ilk önce ilk defa oy kullanacak gençlerle bir araya geldi ardından Tokatköy Bombalıdere'de kurulan iftar sofrasına katılarak vatandaşları selamladı.

Bakan Albayrak'ın Beykoz'daki üçüncü durağı Soğuksu Mahallesi'nde kurulan sokak iftarı olurken, son olarak ise Doğu ve Güneydoğulu Kanaat Önderleri ile çay sohbetinde bir araya geldi.

Albayrak'ın, ilçedeki ilk programı Beykoz Vakfı Konferans Salonu'nda düzenlenen "Genç Seçmen Buluşması" oldu.

Buradaki kalabalık genç gruba hitap eden Albayrak, neden vatandaşların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye oy vermeleri gerektiğini, son 16 yılda yapılan icraatları ve ekonomideki gelişmeler ile spekülasyonları rakamlar vererek dünya genelindeki olaylarla bağdaştırarak anlattı.

Yüzde 98 oranında yerli üretim olan İHA ve SİHA'lara işaret eden Albayrak, "Özellikle savunma sanayinde yani askeri silah alanında dışa bağımlılığımızı azalttık. Bunu bağımsız bir devlet olarak gerçekleştirdik. Türkiye eski Türkiye değildir gençler. Önceden bunlar yapılmak istendiğinde idam edilen bir şekilde askeri vesayet ile görevden el çektirilen liderlerimiz vardı. Biz Türkiye'yi o günlere geri götürmemek için elimizden geleni yaparken CHP ve o partinin Cumhurbaşkanı Adayı, Kanal İstanbul gibi dev projeleri durdurmak istediğini söylüyor. Yazıktır günahtır." ifadelerini kullandı.

Gençlerin sorularını da samimiyetle yanıtlayan Albayrak, program sonrası kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hiç kimseyi kırmadı.

Albayrak'ın Beykoz Vakfı'ndaki programı sırasında Özel Harekat Polislerinin hazır bulundurulması dikkat çekti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Albayrak'a programları sırasında AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcılar, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ile partili yöneticiler eşlik etti.

Albayrak beraberindekilerle birlikte Yalıköy'den ayrılarak Tokatköy Bombalıdere Mevkii'nde kurulan sokak iftarındaki vatandaşları selamladı. Burada yine vatandaşların fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmeyen Albayrak, çocuklarla da yakından ilgilendi.

İktidar partisinin Beykoz'daki seçim çalışmaları kapsamında Bakan Albayrak'ın üçüncü durağı Soğuksu Spor Kulübü Sahası'nda kurulan iftar sofrası oldu.

İftar sofrasının kurulduğu alana yaklaşık 30 dakika erken gelen Berat Albayrak, vatandaşlarla uzun uzun sohbet etti, partisine oy istedi, kendisine talepte bulunan vatandaşlar için kurmaylarına notlar aldırdı.

Oruçların açılmasının ardından burada bir konuşma yapan Bakan Berat Albayrak, Kandil operasyonuna ilişkin, "Kandil'in nefesi kesildi, artık son günlerini yaşıyor. 10 yıllardır bu ülkenin annelerini ağlatan, evlatlarını öksüz, yetim bırakan terör belasının inlerine girdiğimiz son günler. Kandil'i tarihe gömeceğimiz yeni bir dönemin eşiğindeyiz" dedi.

Burada gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kandil'e yönelik operasyon hakkında çok güzel bir haber verdiğini söyledi.

Albayrak, bugün itibarıyla Mehmetçiğin terörün kökünü kazımak için yürüme talimatı aldığını anımsatarak, "Uçaklar havadan, askerler tanklarla karadan ilerliyor adım adım. Kandil'in nefesi kesildi, artık son günlerini yaşıyor. 10 yıllardır bu ülkenin annelerini ağlatan, evlatlarını öksüz, yetim bırakan terör belasının inlerine girdiğimiz son günler. Kandil'i tarihe gömeceğimiz yeni bir dönemin eşiğindeyiz. Artık ne yüksekteki dağlar ne de yerin dibi, nereye gizlenirlerse gizlensinler, Kandil'i tarihe gömeceğiz" diye konuştu.

Türkiye'nin çok güçlü bir ülke olduğunu vurgulayan Albayrak, "Dün Afrin, bugün Kandil. Bunlar nereye giderse gitsin, tarihe gömeceğiz" ifadesini kullandı.

Albayrak, duasının, Allah'ın Mehmetçiği koruması ve yeni şanlı zaferler nasip etmesi olduğunu, en kısa zamanda müjdeli haberler beklediğini dile getirdi.

"Millet, terör ittifakını sandığa gömecek"

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Diyarbakır'daki mitingine dikkati çeken Albayrak, kimlerin kimlerle ortak miting yaptığına ve buraya insan taşıdığına iyi bakmak gerektiğini vurguladı.

"Kim terör örgütüyle kol kola miting yapıyor, sırtını Kandil'e dayayanlarla kol kola yürüyor, onların bayraklarını sallıyor görüyor musunuz?" diye soran Albayrak, şöyle devam etti:

"Bir yandan da 52 kardeşimizin katliamının talimatını veren şahsa özgürlük tezahüratı yapıyor, terör örgütüyle ve destekçileriyle yan yana yürüyor. Bunların hepsi terörden ve teröristten nemalanıyor, bunu görüyor muyuz? Önemli olan bu. Türkiye'nin askeri, Mehmetçiği Kandil'e yürüyecek, sen gideceksin sırtını Kandil'e dayayanlarla birlikte yürüyüp onlara desteğe koşacaksın. 24 Haziran'da bu millet, bu terör ittifakını, bu milletin huzurunu, birliğini ve beraberliğini bozmaya çalışanları inşallah sandığa gömecek. Bunların tek bir derdi var, Türkiye'yi, büyük ve güçlü Türkiye hedefini, bu hedefe hızlı adımlarla ilerleyen bu milleti idealinden vazgeçirmek. Resim budur. Çünkü bunlarda terörle mücadele, vizyon, proje, icraat, hiçbirisi yok. Seçim beyannamelerinde FETÖ veya FETÖ ile mücadeleyle ilgili de hiçbir şey yok. 15 Temmuz'u gerçekleştiren, bu adiliği ve ihaneti yapan, TBMM'yi bombalayan bu terör örgütüne karşı nasıl bir mücadele ortaya koyacaklar, ortada lafzı var mı? Yok."

"Türkiye daha da ileriye gidecek"

Albayrak, AK Parti'nin icraat ve hizmet anlamında 15 senedir çok büyük işler yaptığını söyledi.

Modern hastaneler, yollar, köprüler, İHA'lar, SİHA'lar, sondaj gemisi gibi birçok noktada önemli adımlar atıldığını anımsatan Albayrak, "Çok daha büyük ve güçlü adımlar atacağız. Türkiye'yi daha ileri taşıyacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, yüreğinde vicdanı olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının eline kalbine götürerek, 15 senede Türkiye'nin nereden nereye geldiği sorusuna çok rahatlıkla cevap bulabileceğini vurguladı.

"Türkiye'yi 28 Şubat'ın gerisine götürmek istiyorlar"

Türkiye sevdalısı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1994'ten beri aşkla ve şevkle hizmet ettiğini ve Türkiye'nin onun liderliğinden çok önemli bir geleceğe ilerlediğini belirten Albayrak, şunları kaydetti:

"Bakıyoruz vaat edilen icraatlara, bazılarına gülüyoruz ama bazen gülmek de yetmiyor. 'Bordan cam üreteceğiz.' dediler ama borcam 1980'lerden beri var. Bir diğeri çılgın proje olarak tülbent müzesi açacakmış. Bir diğeri diyor ki 'S-400'leri külliye için yapmışız.' Bunlara gülmek bile israf, gülücük israfı. Bugün bir diğerini daha duydum ki bu gülünecek değil, acı bir şekilde görmemiz gereken bir şey, ibretlik. Ana muhalefetin adayı diyor ki 'Biz yetki alırsak, 1 8 4'ü getireceğiz.' Ne demek bu? 'Türkiye'yi, 28 Şubat'ın Türkiye'sine geri götüreceğiz.' demek. Bu zihniyetle ülkeyi bölecek, ayrıştıracak. Başı örtülü, başı açık. Türkiye'nin böyle bir derdi var mı? Yok. Türkiye'nin özellikle son 15 senede tıpkı bu sofrada olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde güçlü bir şekilde yarınlara ilerlediği bu dönemde yeniden tefrika ve bölme siyasetini getirmeye... Bunu görmemiz lazım. İnşallah, Cenab-ı Allah bu ülkeye bu günleri bir daha göstermez."

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Soğuksu'dan sonra Beytaş Teras Kafe'de Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nin kanaat önderleriyle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz