Yaşam

BAK Beykoz’a rehber olacak

BAK Beykoz’a rehber olacak
20.06.2015 17:43
| | |
3913

Beykoz Aile Koruma Derneği (BAK) üyeleri Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Beykoz’da ailenin korunması, güçlenmesi ve aile birlikteliğinin devamlılığının sağlanması amacıyla kurulan Beykoz Aile Koruma Derneği (BAK) üyeleri Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e nezaket ziyaretinde bulundu.  

Beykoz Aile Koruma Derneği Başkanı Nuri Yeşilbaş, Genel Sekreter Aydın Kazancıoğlu ve dernek üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette derneğin kuruluş amacı ve hedefleri hakkında Başkan Çelikbilek’e bilgiler aktarıldı.  

Ailenin korunması, mutlu ve sağlıklı nesillerin kurulması için yola çıktıklarını söyleyen Dernek Başkanı Nuri Yeşilbaş örf ve adetlerin yeni nesillere aktarılması, evlilik öncesi ve sonrasında oluşabilecek problemlere çözümler üretilmesi, boşanmaların azaltılması, parçalanmış aile çocuklarının topluma kazandırılması yönünde çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bu konuda önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bakanlık tarafından kadınların, çocukların korunması ve aile temelinin sağlamlaştırılmasına yönelik evlilik öncesi seminerler, sertifika programları uygulanmaktadır. Dernek olarak Beykoz'da önemli bir eksiği dolduracağınıza inanıyorum. Bakanlıkla bu konuda yapacağınız işbirliği ve ortak çalışmalar, ilçemizde mutlu ve huzurlu ailelerin kurulmasında önemli katkı sağlayacaktır. Biz de belediye olarak ailenin korunması ve güçlenmesi için yapacağınız her türlü faaliyete destek olmaya hazırız” dedi.  

Beykoz Aileyi Koruma Derneği ilçede ailenin önemi konusunda toplumu bilgilendirmeye yönelik çalışmalar yapacak ve ihtiyaç sahibi ailelere ve eğitim gören çocuklarına eğitim desteği de sağlayacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Beykoz Aile Koruma Derneği, BAK, Nuri Yeşilbaş, Ziyaret, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"