Bağımsız aday Beykoz'a hukuku hatırlattı

  • Güncelleme: 05.03.2019 11:45
  • Okunma: 4599 kez
  • Yorum: 0
Seçim Kanunu'na göre siyasi partilerin gerekli süre içinde pankart asma izni almadıkları gerekçesiyle İlçe Seçim Kurulu'na yapılan başvuru karara bağlandı.
Bağımsız aday Beykoz'a hukuku hatırlattı

Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Avukat Cabir Soylu, Seçim Kanunu'na göre bazı siyasi partilerin süresi içinde gerekli yasal izinleri almadığı iddiasıyla ilçe seçim kuruluna şikayette bulundu.

Avukat  Cabir Soylu'nun şikayetini değerlendiren İlçe Seçim Kurulu, AK Parti, Türkiye Komünist Partisi, Bağımsız Adaylar Cabir Soylu, Doğan Duman ve Vedat Öztürk'ün gerekli izinleri aldığını bildirerek, diğer siyasi partilerin İlçe Seçim Kurulu'nda izin verilen yerlerin dışında asılan pankart ve tanıtıcı reklamlarının kaldırılmasına hükmetti.

Avukat Cabir Soylu, İlçe Seçim Kurulu'na vermiş olduğu dilekçesinde, gerekli yasal süre içinde işini gücünü bırakarak, yükümlülüğünü yerine getirmesine rağmen, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin pankart ve aday tanıtım reklam çalışmaları için gerekli yasal izinleri almadığını beyan etmişti.

İlçe Seçim Kurulu ise Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediye Başkanlığı ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yazmış olduğu karar yazısında, "31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerine esas olmak üzere, Başkanlığımız tarafından alınan 23.02.2019 ve 2019/21 sayılı karar gereğince; ekteki itiraz dilekçesinde belirtildiği üzere gerekli işlemlerin yapılarak, bu konuda başkanlığımıza bilgi verilmesi hususu rica olunur." ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi        

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz