Bağcılar’dan Beykoz’a uzanan sanat aşkı

  • 0
  • 7161
Bağcılar’dan Beykoz’a uzanan sanat aşkı
Bağcılar’dan Beykoz’a uzanan sanat aşkı
Bağcılar’dan Beykoz’a uzanan sanat aşkı
Bağcılar’dan Beykoz’a uzanan sanat aşkı

Beykoz’daki Cam Ocağı Vakfı’nı ziyaret eden Bağcılar Belediyesi engelli kursiyerleri süs eşyası ve cam tabak yaptı.

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri, sosyal ve kültürel gezi programı kapsamında Beykoz’a geldi.

Beykoz Öğümce’de ki Cam Ocağı Vakfı’nı ziyaret eden Engelliler Sarayı kursiyerleri yetkililerin refakatinde atölyede cam tabak üretti.

Çalışmaları ilgiyle izleyen ve Cam Ocağı’na hayran kalan öğrenciler Beykoz’dan güzel duygularla ayrıldı.

Cam atölyesindeki görevliler refakatinde çalışmalarda bulunan kursiyerler, cam ustalığının inceliklerini yakından gördü. Yetkililer, kursiyerlere uygulamalı olarak kare şeffaf cama renkli camlardan nasıl şekil verildiğini anlattı. Ziyaretin ilerleyen anlarında atölyedeki çalışmalara katılan kursiyerler süs tabağı üretti.

Engellilerin eğitim alması, iş sahibi olması, görgü ve bilgisini geliştirmesi amacıyla çeşitli projeleri hizmete sunduklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, düzenledikleri sosyal ve kültürel gezilerin önemine dikkat çekti.

Bu amaçla kursiyerleri şehrin farklı bir rengi olan Cam Ocağı Vakfı’na götürdüklerini belirten Çağırıcı, “Engelli kursiyerlerimiz camın yapılış sürecini yerinde izleyerek bilgi sahibi oldular. Rengarenk desenlerle süslenen cam eşyalar yaşamımızın hemen her alanında önemli yer işgal ediyor. Kursiyerlerimiz, atölyelerde, kullanma ve süs amaçlı üretilen cam eşyaların yapımı sırasındaki ustalığa da şahit oldular. Cam ürünleri sanatında estetiğin de büyük önemi var. Kursiyerlerimiz aynı zamanda bu sanat dalının incelikleri ve ustalıkları konusunda bilgi sahibi oldu. Bu etkinliklerimiz de onların dünyalarına zenginlik katıyor.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Kavacıkspor Yelken’i eli boş gönderdi: 2-1
Önceki Kavacıkspor Yelken’i eli boş gönderdi: 2-1
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz