Yaşam

Babuzlar, Bilginler'den gelin aldı

Babuzlar, Bilginler'den gelin aldı
02.06.2015 21:13
| | |
9281

Her ikisi de aslen Rizeli olan damat ve gelininin nikahlarını Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç kıydı.

Uzun yıllar önce Anadoluhisarı'na oradan da Yenimahalle'ye taşınan Babuz Ailesi, aynı şekilde Rizeli olan ve Çavuşbaşı'nda oturan Bilgin Ailesi'nden kız aldı. Babuzlar'dan Reşat Babuz'un oğlu Sercan Babuz, Bilginler'den Osman Bilgin'in kızı Demet Bilgin ile dünyaevine girdi. Rizeli çiftin nikâhını Trabzonlu Hanefi Dilmaç kıydı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, nikâhı kıydıktan sonra evlilik cüzdanını nikâh şahitlerinden Mustafa Bey'e uzattı. Genç çifte bir ömür mutluluk dileyen Mustafa Bey ise nikâh cüzdanını gelin Demet Bilgin'e teslim etti.

‘Demet-Sercan Babuz çifti, düğün pastasını el ele kesti’

Kavacık Talia Balo Salonu'nda gerçekleştirilen nikâh törenine, Babuz ve Bilgin sülalesinden çok sayıda kişi katıldı. Çavuşbaşı ve Yenimahalle'den komşular ve dostlar da gelince, salon bir anda dolup taştı. Gelin Demet Bilgin ve Damat Sercan Babuz, salona kol kola ve alkışlar arasında geldi. Beykoz Belediye Başkanı Hanefi Dilmaç'ın kıydığı nikâh sonrası genç çift piste çıktı ve ilk dansını yaptı. Dansa, Demet Babuz-Sercan Babuz olarak çıkan çifti minikler heyecan ve merakla izledi. Daha sonra ortaya gelen düğün pastasını da yine Demet-Sercan Babuz çifti el ele vererek kesti.

‘Hanefi Dilmaç aile kavramının önemine dikkat çekti’

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, nikâhın ardından genç çifte bir ömür mutluluklar diledi. Aile kavramının önemine de dikkat çeken Hanefi Dilmaç, “Aile olmak, evlat sahibi olmak çok önemli işler… İnşallah sizler de kurduğunuz bu güzel yuvada hayırlı evlatlar yetiştirirsiniz” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Sercan Babuz, Reşat Babuz, Osman Bilgin, Demet Bilgin, Hanefi Dilmaç, Nikah, Düğün

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"