Babasının adını Beykoz'da Siyah Palto ile yaşatıyor

  • Güncelleme: 16.07.2020 13:15
  • Yorum: 1
Güzellik uzmanı Sena Çakıroğlu, elim bir kazada kaybettiği babasının adını yaşatmak için kaleme aldığı kitabın gelirini kimsesiz çocuklara bağışlıyor.
Babasının adını Beykoz'da Siyah Palto ile yaşatıyor

Özel bir şirkette güzellik uzmanı olarak çalışan 26 yaşındaki Sena Çakıroğlu, babasının hatırasını yaşatmak için yazdığı 'Siyah Palto' kitabının hikayesini anlattı.

Babasının 20 gündür şehir dışında olması nedeniyle görüşemediklerini ifade eden Sena Çakıroğlu, "Memleketimiz Trabzon'a gitmişti, çay zamanıydı. İstanbul'a dönerken trafik kazası geçirdi ve rahmetli oldu. Rahmetli olduğunda ona en son babalar gününde aldığım gömlek vardı. Benden bir parçayla gitmiş oldu" dedi.

Sena Çakıroğlu, babasını kaybettikten sonra zor ve acılı bir süreç yaşadığı, sürekli babasıyla kavuşmak için çareler aradığını söyledi.

 Çakıroğlu, "Babamla kavuşmalarız çoğu defa eksikti. Sarılamıyorum, öpemiyorum, dokunamıyorum. Ne yapmam gerektiğini düşünürken, bir şey yapmaya karar verdim ve onunla olan hikayelerimizi anlattığım bir kitap çıkarmaya karar verdim." diye konuştu.

Kitabı yazdıktan sonra daha farklı bir çalışma yapmak için düşündüğünü dile getiren Çakıroğlu, "Acılarımız kimsesiz çocuklar ile ortak olduğu için, kimsesiz çocukları iyi anladığım için onlarla ortak bir paydada buluşma kararı aldım. Benim babamla kavuşmam kimsesizlere umut olacaktı. Kitaptan elde edilen geliri de kimsesiz çocuklara bağışlamayı karar kıldım. Kimsesiz çocuklarla buluşmak, onları gülümsetmek, babamla buluşma anlamı taşıyordu benim için." ifadelerini kullandı.

"Giydiğinde ben hayranlıkla onu izlerdim"

Babası Nedim Çakıroğlu'nu 58 yaşındayken kaybettiği için kitabını da 58 sayfa olarak yazdığını söyleyen Sena Çakıroğlu, şunları kaydetti:

"Kitabın sayfalarında babamla küçükken yaşadığımız anılar, ona duyduğum özlem duygusu ile öldükten sonra neler yaşadığım yazıyor. Yazdığım satırların hepsi gerçektir. Ağlayarak yazdığımı söyleyebilirim. O yüzden okuyucu kitlesini çok daha önemsiyorum. Çünkü bu yaşanmış gerçek bir hikaye, gerçek bir acı. Babam sürekli siyah paltosunu giyerdi. Giydiğinde ben hayranlıkla onu izlerdim. Aslında siyah palto onun duruşunu temsil ederdi. Babam 58 yaşında hayatını kaybettiği için kitabı da 58 sayfa yazdım."

Sena Çakıroğlu, babasıyla yaşadığı en güzel anısının trafik kazası geçirmeden önceki gün olduğunu söyledi.

Çakıroğlu, "Babamla WhatsApp'tan görüntülü konuşmuştuk. Bağıra bağıra onu çok sevdiğimi söyledim. Ben öyle söyleyince gözleri doldu. Bana iyi ki varsın kızım ben de seni çok seviyorum demişti. Babamla yaşadığım en kıymetli belki de en güzel anı buydu diye düşünüyorum." dedi.

26 yaşındaki Sena Çakıroğlu, Siyah Palto kitabından elde ettiği gelirin tamamını Beykoz'daki Galip Öztürk Sevgi Evindeki kimsesiz çocukların ihtiyacını gidermek için kullanırken asıl hedefinin babası adına bir çocuk parkı yaptırmak istiyor.

Siyah Palto kitabı, Instagram'da 'siyahpalto_kitap' sayfasından sipariş vererek satın alınabiliyor. 

Dost Beykoz

Yorumlar (1 Yorum)

İsmail (5 ay önce)

Kendisini tebrik ediyorum çok iyi düşünmüş alıp okuyacağım

Yorum Yaz