Kültür

Babalar sertifikaları evlatlardan aldı

Babalar sertifikaları evlatlardan aldı
2014.08.04 00:00
| | |
5064

‘Baba Destek’ başlığıyla yola çıkan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu’nun katkılarıyla düzenlenen programda babalara sertifika verildi.

Öğle saatlerinde gerçekleştirilen ‘Baba Destek Sertifika’ töreninin sunumunu Sedat Simavi İlkokulu Müdür Yardımcısı Seniye Türkmenyaparken, katılımcılar arasında Beykoz Halk Eğitim Müdürü Beycan KalKanlıca Mahalle Muhtarı Refik ZenginÇubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu ve çok sayıda veli vardı. 

Sertifika programının çıkışında da babalara ve katılımcılara ikramda bulunuldu. Tören Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu’nun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal: “Baba Çocuk Sevgisi Arttı”

Kısa bir konuşma yapan Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, babalara seslenerek, “Boş zamanlarını değerlendiren babalar, evinde ve devam eden hayatları boyunca çocuklarına nasıl babalık yapılacağının eğitimini aldılar. Görüyorum ki, babaların ve çocukların birbirlerine sevgisi artmıştır. Kursu önemle ve başarıyla bitiren kursiyer babalar, eğitimin yaşının olmadığını ve aynı zamanda mutlu bir aile yaşamı için kursa katıldıklarını” dile getirdi.

Kursların Beykoz’da yaygınlaşmasını isteyen KalSedat Simavi İlkokul Öğretmeni Ali Bayram’a projesinden ve verdiği eğitimden dolayı teşekkür etti.

Öğretmen Bayram; Babaların mutluluğu benim mutluluğum

Asıl teşekkürün babalara değil onlara vesile olan çocuklara edilmesine kaydeden, Ali Bayram, “Böyle bir eğitim verdiğim için oldukça mutlu ve gururluyum” dedi.

“Babalar kendilerinde değişim olduğunu ve daha mutlu olduklarını ifade ettiklerinde, bir o kadar da ben mutlu oluyorum ve güzel bir iş yaptığımı düşünüyorum… Bu sebepten dolayı bu kursları daha geniş kapsamlı yapmayı düşünüyoruz” şeklinde konuşan Bayram, “benim fazla emeğim olmadı, asıl bana bu desteği veren eşimdir” dedi.

İlk mezun babalar 

Baba Destek’ kursunun devam ettiği üç aylık süre içerisinde yürütülen çalışmaların slayt gösterisiyle katılımcılara sunulduğu programda, kursu başarıyla bitiren 18 babaya sertifikalarıAli Bayram tarafından verildi.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: AÇEV, Ali Bayram, Anne Çocuk Eğitim Vakfı, Beycan Kal, Kanlıca Sedat Simavi, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"