Aysel Can Ekşi yeniden TÜKODER Başkanı

  • Güncelleme: 16.03.2008 00:11
  • Okunma: 13178 kez
  • Yorum: 0
TÜKODER Beykoz Şubesi 7. Olağan Kongresi’ni Karya Sinema Salonu’nda yaptı. Kongrede tek aday olan Aysel Can Ekşi başkanlığa yeniden seçildi.
Aysel Can Ekşi yeniden TÜKODER Başkanı

Acaristanbul’un yapımına ve telefonlardan alınan sabit ücret uygulamasına yapmış olduğu itirazlarla ülke gündemini değiştirmeyi başaran Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Beykoz Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu’nu Beykoz Belediyesi Kültür Merkezi’nde ki Karya Sinema Salonu’nda yaptı.

TÜKODER Genel Başkanı Ali Er, CHP Beykoz İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu, Dr. Özer Odabaşı, Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şube Başkanı Fisun Sökmez, Ferit İnal Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Ziya Sökmez, Beykoz Muhtarlar Dernek Başkanı Yüksel Kılıç, Mimarlar Odası Beykoz Şube Başkanı Dursun Ekşi'nin protokol sıralarında oturduğu kongrede, derneğin çalışmaları ve yaşağı yasal sıkıntılar dile getirilirken, dernek üyesi oldukları söylenen bazı isimlere görüşlerini ifade edebilme olanağı sunuldu.

Saygı duruşunda bulunularak başlanan kongrede İstiklal Marşı’nın unutulması tartışmalara neden olurken, Dernek Başkanı Aysel Can Ekşi yapmış olduğu konuşmada, tüketmeyi ve yasal haklarımızı aramayı bilen bir toplum olmamız gerektiğini söyledi.

Kongreye katılan davetlilere yapılan çalışmaları içeren bir basın bildirisi dağıtıldı. Beykoz’un 15.11.1995 gün ve 7755 sayılı Kültür Bakanlığı 3 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından doğal sit alanı ilan edildiği belirtilen bildiride, “Bu tarihten sonra koruma alanı ilan edilen Beykoz ve çevresi için koruma planları siyasi ve rant beklentileriyle bir türlü yapıl(a)mamıştır” denildi.

Kongrede ayrıca derneğin yapmış olduğu çalışmaların anlatıldığı 25 dakikalık bir sinevizyon sunumu yapıldı. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı kongrede, yapılan oylama sonucunda Aysel Can Ekşi başkanlığa yeniden seçildi.

Ekşi yeni yönetiminde şu isimlere yer verdi:

 

1-GÜLTEN ÖZEL

2-ULAŞ CAN

3-ZAFER ÇALIK                                                     

4-FİLİZ CAN 

5-ASUMAN MERDEN                                            

6-AHMET ALİ KILIÇ   

7-MEHMET YANÇ

8-HANİFE BEKTAŞ

TÜKODER BEYKOZ ŞUBE BAŞKANI

AYSEL CAN EKŞİ'DEN

BASINA ve KAMUOYUNA ÇAĞRI 

Haber Merkezi