AYGAD’ın çalışan gazeteciler motivasyonu

  • Güncelleme: 12.01.2014 00:11
  • Okunma: 5206 kez
  • Yorum: 0
Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir kutlama gecesi düzenledi. Pendik sahilindeki Gülistan Restaurant’ta gerçekleşen geceye, AYGAD üyeleri ile birlikte yaklaşık 200 davetli katıldı.
AYGAD’ın çalışan gazeteciler motivasyonu

İş çevreleri ile birlikte Anadolu Yakası ilçelerinin kaymakamları, belediye başkanları ve yönetimlerinin yanı sıra siyasi partilerin temsilcilerinin de katıldığı gecede renkli görüntüler oluştu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de hazır bulunduğu geceye Dost Beykoz’dan, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi de olan İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Yazıişleri Müdürü Sinan Kavrak, Mustafa Öztürk, Erdal Öztürk, Talip Ercan ve Çetin Ünlü gibi isimlerde davetliydi.

Amcasının vefatı nedeniyle geceye katılamayan Erdal Öztürk, Çetin Ünlü tarafından temsil edilirken, rahatsızlığı nedeniyle katılamayan Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Öztürk’teSinan Kavrak tarafından temsil edildi.

“SAKİN VE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ…”

Buluşmada bir konuşma yapan AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu; “Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti, son yıllarda eksikliği büyük ölçüde hissedilmeye başlanan bir ihtiyaçtan doğmuş ve 2010 yılında kurucu başkanımız Hakan Manici’nin özverili çalışmalarıyla bugünlere gelmiştir.” dedi.

Derneğin geldiği noktanın hedefledikleri bir nokta olmadığını ifade eden Başkan Kahyaoğlu, “Üyelerimiz ve arkadaşlarımız için daha iyi şartlarda çalışma ortamları oluşturmak isterdik. Ama biz, hızlı koşup çabuk yorulmak yerine sakin ve emin adımlarla yürümeyi tercih ediyoruz” dedi.

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN AYGAD’A OFİS MÜJDESİ…

Anadolu Yakası’nda yayınlanmakta olan gazete, dergi ve internet haber portallarının yegane haber kaynağı olan belediyeler, bu özel gecede gazetecilere de çeşitli hediyeler verdi.

Bu hediyeler ararsında ise Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, AYGAD için bir ofis tahsis edeceğini söylemesi katılımcılar tarafından destek gördü.

“HABER VERİYORUZ, HABERDAR OLUYORUZ…”

Geceye katılan Anadolu Yakası’nın belediye başkanları, yaptıkları ortak açıklamada AYGAD’ın kurulmasıyla birlikte haber alışverişinin bariz biçimde hızlandığı fikrinde birleştiklerini açıkladılar. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Özelllikle son üç yıldan beri haberlerimiz Anadolu Yakası’nda daha fazla kitleye ulaşıyor, biz de daha fazla haber alıyoruz” derken; Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ise, “Ben Pendik olarak kendimi daha şanslı hissediyorum. Birincisi AYGAD’ın başkanı Pendikli, ikincisi böylesine anlamlı bir kutlamaya Pendik olarak ev sahipliği yapıyoruz” dedi.

AYGAD ÜYESİ 75 YEREL GAZETECİ’YE PLAKET VERİLDİ…

Gecenin bir başka renkli etkinliği ise, AYGAD üyesi 75 yerel gazeteciye plaket verilmesi oldu. Zor şartlar altında görevini yapabilme mücadelesi veren gazetecilerin birer plaketle ödüllendirilmiş olması, üyeler tarafından memnuniyetle karşılandı.

“HİÇBİR ZAMAN ‘BAKAN YÜZME BİLMİYOR’ DİYE MANŞET ATMAYIZ…”

Gecede bir konuşma yapan AYGAD’ın Kurucu Başkanı Hakan Manici, gazeteciler arasında çok bilinen “Bakan Yüzme Bilmiyor” fıkrasını anlatarak, AYGAD’ın dürüst gazetecilik yapacağı mesajnı verdi. İşte o hikâye: Bir ülkede bir bakan, kendisini gazetecilere hiç sevdirememişti. Ne yapsa makbule geçmiyor, basın her gün kendisiyle uğraşıyordu. Artık canına tak etmişti ve “Öyle bir şey yapayım ki gazeteciler mat olsun” diye düşünürken aklına bir fikir geldi.

Bakanın bazı özel yetenekleri vardı ve bu yeteneklerinden birini kullanarak, basın mensuplarını etkilemeye karar verdi. Ve bir basın bildirisi yayınladı: “Pazar günü saat 10.00′da Bakan denizin üzerinde yürüyecek…” Pazar sabahı saat 10.00′da tüm basın mensupları bildiride belirtilen yerde toplandılar. Bakan geldi ve elinde bastonuyla denizin üzerinde yürümeye başladı. Bakan, karşı kıyıya kadar yürüyerek ilerledi. Herkesin gözleri dehşetle açılmıştı. Fakat ertesi gün tüm gazetelerde şu başlık okundu: “Bakan yüzme bilmiyor!”

AYGAD Yönetim Kurulu Üyesi Kader Gür’ün plaketini Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz verirken, Sinan KavrakÇetin Ünlü ve Mustafa Emanet plaketlerini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in elinden aldı.

ÇELİKBİLEK’TEN AYGAD ÜYLERİNE YEMEK DAVETİ

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’de, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmasında, yerel olmanın zorluklarına değinerek, “Siz gazeteciler çok değerlisiniz, bizim gözümüz, kulağımızsınız, siz isterseniz pireyi deve yaparsınız, isterseniz insanları iyi gösterirsiniz” ifadelerini kullandı. 

Mesleğine saygı duyan her meslek mensubuna burada şapka çıkarırım” diyen Çelikbilek, Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti Üyelerini Beykoz’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını söyledi. 

Yemek sonunda, cemiyet üyelerine Beykoz Belediyesi’nin “Osmanlı Belgeleriyle Beykoz” kitabı hediye edildi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz