AYEDAŞ işçisi toprağa verildi

  • 0
  • 8727

Beykoz Riva’da dün kar yağışının ardından yaşanan elektrik arızasına müdahale ederken hayatını kaybeden elektrik işçisi Savaş Kılıç, son yolculuğuna uğurlandı. Talihsiz işçinin cenazesinde eşi ve annesi gözyaşlarına boğuldu.

 

Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) Beykoz İşletme Müdürlüğü arıza servisinde görev yapan Savaş Kılıç (39), dün kar yağışının ardından meydana gelen elektrik arızasını gidermek için Riva’ya gitti. Elektrik direğine tırmanan Kılıç, kablo bağlantısı sırasında elektrik akımına kapıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Kılıç, olay yerinde hayatını kaybetti. Yaşanan olayın ardından soruşturma başlatılırken, Kılıç bugün son yolculuğuna uğurlandı. Savaş Kılıç’ın cenazesi, Beykoz Gümüşsuyu Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze namazına Kılıç’ın eşi Ümit Kılıç, çocukları Ömer ve Şueda ile annesi Hatice Kılıç’ın yanı sıra arkadaşları katıldı.

Tabutun yanında cenaze namazının kılınmasını bekleyen eşi Ümit Kılıç ve annesi Hatice Kılıç gözyaşlarını tutamadı.

Cenazede taziyeleri kabul eden Kılıç’ın ağabeyi Aydoğan Kılıç, “Olayla ilgili benim hiçbir bilgim yok. Olay Riva’da oluyor. Kardeşimiz işi ile bir çalışma yapıyor. Bu esnada başından böyle üzücü bir olay geçiyor. Keşke olmasaydı” dedi.

Arkadaşı Orçun Erçelik ise olayda ihmalin olduğunu iddia ederek, “Az çok orda neler olduğunu tahmin edebiliyorum. Orada bilinçsizce bir hareket söz konusu. Onu da söylemek isterim. Çünkü o hatta enerji olmamasına rağmen, o hatta çıktığında enerji ile karşılaşıyor. Ama o hatta normalde enerji olmaması gerekiyor. Kesilmiş olması gerekiyor. Orada bağlantı yapmak için çıktığında akıma kapılıyor. Zaten orası sorunlu bir bölge. Orada iki ekip çalışıyor. Ekibin biri çalışmasını yaptıktan sonra arkadaşımız da bağlantı yapmak için direğe çıkıyor ve 35 bin volt elektrik akımına kapılıyor” şeklinde konuştu.

Savaş Kılıç’ın cenazesi, Kemerüstü Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Haber Merkezi

Merhum Furkan Boylu unutulmadı
Önceki Merhum Furkan Boylu unutulmadı
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz