Spor

Aydınoğlu'nun Soğuksuspor sevgisi

Aydınoğlu'nun Soğuksuspor sevgisi
24.02.2016 09:37
| | |
4709

Beykoz Soğuksu Mahallesinin sporu seven muhtarı Muammer Aydınoğlu ile Soğuksu mahallesi ve spora bakışını konuştuk.

Beykoz Soğuksu Mahallesinin sporu seven muhtarı Muammer Aydınoğlu ile Soğuksu mahallesi ve spora bakışını konuştuk.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Muammer Aydınoğlu. 04 Şubat 1963 Beykoz Soğuksu doğumluyum. Yıllarca Şişe Cam Fabrikası'nda çalıştım ve emekli oldum. Sendikacılık yaptım. Soğuksu mahallemize muhtar seçildim. Rahmetli babamda Soğuksu  Mahallesinin ilk kurucularından birisidir. Beykoz’da yöre dernekleri haricinde dernekçilik anlamında ilk dernek kuran kişidir.

Mahalleniz hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Soğuksu mahallesi 11.000 nüfusu olan fakat gün içinde yaklaşık 50-60 bin kişinin geçiş yaptığı okuluyla, sağlık ocağıyla, spor kulübüyle tüm kurumlarıyla çevresindeki mahallelere de hizmet veren örnek gösterilecek bir mahallemizdir. Soğuksu mahallesi 81 ilden ve bir çok ülkeden insanların yaşadığı güzel bir mahalledir.

Soğuksuspor sevginiz nasıl başladı anlatır mısınız?

Soğuksu mahallesi federe olmadan önce turnuvaların organize edildiği bir mahalleydi. Futbol sahamız olduğu için önemli futbolcuların yetiştiği bir yer olmuştur. Çocukluğumdan beri futbolu severim. Gençlik yıllarımda Soğuksuspor kulübünde 7 yıl yöneticilik yaptım. Soğuksuspor’a sevgimiz ve hizmetimiz bundan sonra da devam edecek. Soğuksuspor mahallemizin tanıtımında önemli bir yer tutuyor. Bundan sonra da Soğuksuspor’umuz için gecemizi, gündüzümüze katıp çalışmaya devam edeceğiz.

Soğuksu halkının ve sizin spora bakışınız nasıldır?

Soğuksu halkı sporu seven bir halk. Kulübümüze ilgi gösteriyorlar. Kulübümüzün maçlarına ve antrenmanlarına yoğun ilgi gösteriyorlar. Onların kulübümüze olan katkılarından memnunuz Sağ olsunlar. Ben de şahıs olarak sporu çok severim. Gençlik yıllarımda atletizmle uğraştım. Futbol oynadığım dönemlerde oldu. Sporun içinde olmaya çalıştım. Halen gönüllü olarak Soğuksuspor kulübüne hizmet etmeye çalışıyorum.

Soğuksuspor  kulübüne yaptığınız hizmetleri anlatır mısınız?

Soğuksuspor’da 7 yıl yöneticilik yaptığımı söylemiştim. Bu süreçte kulübümüze araç gereç ve malzeme tedarik etme konusunda hizmetlerimiz oldu. Kulübümüz için uğraş verdik. Bir antrenmanı bile kaçırmamaya çalışıyorum. Antrenmanlarda bile heyecanlanan bir kişiyim. Maçlarda bir dakika yerimde duramam. Bazen maç sırasında kendi kendime konuştuğum bile olur. Soğuksuspor’un yıllardır gönüllü olarak hizmetini yapıyorum. Soğuksu Spor Kulübü'nün iyi anlatılması konusunda gelen konuk takımlara mahallenin yerel yöneticisi olarak elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum. Soğuksumuzun  ve Soğuksuspor'umuzun adının daha fazla ve iyi anılması için üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum.

Soğuksuspor taraftarına nasıl bir mesaj verirsiniz?

Bizim seyirci kitlemiz oldukça yaşlı insanlardan oluşuyor. Tabi ki genç taraftarlarımız da var. Antrenmandan tutun Kastamonu’da yaptığımız kampa kadar gelip ilgilenen, takip eden, takımına katkı sağlayan, bir şeye ihtiyacımız olduğunda yok demeyen, bizimle birlikte antrenman ve maç kaçırmamaya çalışan iyi bir taraftar kitlemiz var. Bizim seyircimizin misafir takım seyircilerine karşı asla ters bir hareketi olmaz. Rakibimizi centilmence karşılayıp centilmence uğurlarlar. Güzel bir ortamımız, atmosferimiz  var. Bizlere güzel katkıları oluyor. Biz bunun farkındayız. Soğuksuspor’un önemli bir potansiyeli var. İnşallah yönetim kurulumuzun, teknik heyetimizin, futbolcularımızın ve taraftarlarımızın katkılarıyla çok daha iyi yerlerde oluruz. Kısaca tüm taraftarlarımıza bir Soğuksulu olarak yürekten teşekkür ediyorum.

Son olarak neler söylersiniz?

Taraftarımız Soğuksuspor’u takip etmeye devam etsin. Bunun yanında bizimle beraber mücadele eden tüm takımlara başarılar diliyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin.              

Özel Söyleşi / Ümit Yılmaz

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haber, Soğuksuspor, Muhtar, Muammer Aydınoğlu, Söyleşi, Ümit Yılmaz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"