Yaşam

Aydın Ergün: Yeşil alanlar korunmalı

Aydın Ergün: Yeşil alanlar korunmalı
2014.07.27 00:00
| | |
9127

Kaymakam Aydın Ergün, Beykoz’un yeşil alanlarının korunması gerektiğini ve Beykoz’da yapılmaması gereken tek şeyin ise ağaç kesmek olduğunu dile getirdi.

Beykoz Trakya Rumeli ve Balkanlılar Kültür Derneği Başkanı Sacit Kaya ve beraberindeki heyet, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kaymakam Aydın Ergün’ün makamında kabul ettiği; Sacit Kaya, Alaattin Çoker, Mehmet Sakal, Erdal Burcuoğlu, Emine Güner, Ergin Tüfekçi ve Ufuk Aşık’tan oluşan heyet arasında yapılan görüşmeye Beykoz’un yeşil alanlarının korunması gerektiği üzerine görüşler dile getirildi.

Beykoz’un tarihi ve fiziki yapısı itibariyle güzel bir yer olduğunu kaydeden Kaymakam Aydın Ergün, Beykoz’un yeşil alanlarının korunması gerektiğini ve Beykoz’da yapılmaması gereken tek şeyin ise ağaç kesmek olduğunu dile getirdi.

Sivil toplum kuruluşlarının Beykoz’un sorunlarının çözüm noktasında projeler hazırlayıp, ilgili yerlere sunmaları gerektiğini ifade eden Kaymakam Ergün, “hemşeri derneklerine itirazım yok ama eğer Beykoz’da yaşıyorsak aslı olan Beykoz ve Beykozluluktur. Derneklerin Beykoz’un eğitim, sağlık gibi sorunlarıyla ilgilenmeli ve çözüm noktasında projeler sunması gerekir” dedi.

Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte ilçemizde oluşan trafik kazalarını da gündeme getiren heyet, bu kazaların azalması için Kaymakam Ergün’den destek istediler.

Karlıtepe Mahallesi’nde yanan ormanlık alanı yeniden ağaçlandırmak için Beykoz Trakya Rumeli ve Balkanlılar Kültür Derneği olarak gerekli çalışmaları başlattıklarını belirten Başkan Sacit Kaya, 26 Aralık Çarşamba günü yapılacak olan ağaç dikme programına Kaymakam Ergün’ü de davet etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Trakya Rumeli, Balkanlılar Kültür Derneği Başkanı, Sacit Kaya, Beykoz Kaymakamı, Aydın Ergün, Sacit Kaya, Alaattin Çoker, Mehmet Sakal, Erdal Burcuoğlu, Emine Güner, Ergin Tüfekçi, Ufuk Aşık, Beykoz, Aydın Ergün

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"