Son Dakika

Aydın Düzgün zor süreçlerden kurtulamadı

  • 0
  • 7527
Aydın Düzgün zor süreçlerden kurtulamadı
Aydın Düzgün zor süreçlerden kurtulamadı
Aydın Düzgün zor süreçlerden kurtulamadı
Aydın Düzgün zor süreçlerden kurtulamadı
Aydın Düzgün zor süreçlerden kurtulamadı
Aydın Düzgün zor süreçlerden kurtulamadı

24 Haziran'da aldığı sonucu başarısızlık olarak görmeyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Düzgün, 'İmar Barışının soygun olduğunu anlamamak geri zekalılıktır' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığının aylık olağan olarak düzenlediği örgüt toplantısı Kavacık'taki ilçe merkezinde Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve partililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Her olağan toplantıda ülkenin zor süreçlerden geçtiğini iddia eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, "Çok yakın bir süreçte Milletvekilliği seçimlerini ve kimsenin henüz nasıl yönetileceğini bilmediği bir sürece giriyoruz. Parlamenter sistemin kaldırılmak istendiği, Meclis'in itibarsızlaştırmak istendiği ve yetkilerinin KHK'lara devredildiği, bir Başbakan'ın ben artık son başbakanım diyebildiği, yasama yürütme ve yargı arasındaki ahengin bozulduğu hayatın her geçen gün zorlaştığı, yönetenlerin dahi nasıl yöneteceğini bilmediği, ekonomik yaşamın her geçen gün kötüleştiği, dünyadaki itibarımızın azaldığı, gençlerimizin 4'te birinin işsizliğe maruz kaldığı, kadın ve çocuklarımızın her türlü istismara uğradığı ve önümüzdeki günlerin neler getireceğini bilmediğimiz bir dönemi yaşıyoruz." dedi.

"16 yılda biz ne yaptık, engel olamadık?"

Düzgün ifade ettiği tabloyu AK Parti iktidarının tek başına inşa ettiği söylemini kullanarak, kendisine ve teşkilatına, '16 yıl boyunca neden engel olmadık, olamadık?' ifadelerini kullandı.

Düzgün, "16 yılın sonunda önümüze gelen tablodan bahsediyorum. Bu sürece gelirken bütün suçu AKP'ye atarak, 100 yıllık çınar, Cumhuriyetin kurucusu bizler ve yöneticilerimiz, bunlara neden engel olamadık? Bu soruların cevaplarını mutlaka bulmalıyız. Bu konuyu İlçe Başkanlığına geldiğimiz andan itibaren hep söyledim. AKP mutlaka erken seçim yapacak dedim. Bu söylem, bir hayal bir varsayım değildi. Geleceği ön görmenin bir sonucuydu." diye konuştu.

"Yerel seçimlerin kendine has dinamikleri var"

AK Parti iktidarının en çok gücü yerel yönetimlerde iktidar olduğu belediyelerden aldığını söyleyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, "Bu yüzden yerel yönetimler AKP için kumar oynanmayacak yerlerin başında gelmektedir. Yerel seçimleri erken değil, zamanında yapma kararı aldılar. Neden? Şunu biliyorlar ki AKP en düşük oyu yerel seçimlerde alıyor. Zira yerel seçimlerin kendine has dinamikleri vardır. Yerel seçimler parametrelerin değerlendirildiği seçimlerdir. AKP'nin Genel Başkanı bunu çok iyi biliyor. Zira kendisi 1994 yılında CHP, SHP, DSP, ANAP, DYP çekişmesinden yüzde 23 ile İstanbul Belediye Başkanı seçildi." ifadelerini kullandı.

Düzgün, açıklamasının devamında, 'İmar Barışının soygun olduğunu anlamamak geri zekalılıktır' ifadesini kullandı.

"İmar Barışını anlamamak gerizekalılıktır"

Geçtiğimiz günlerde İmar Barışı ile ilgili yaptığı 'bu bir soygundur' açıklamasına ithafen konuşan Düzgün, konuşmasında "Halkla aranda bir kavga var demek ki. Onca yıldır kaçak inşaatlara göz yumacaksın, bunlardan her türlü parayı alacaksın, düzeltirken bir daha para ver diyeceksin. Herkesten para toplayacaksın. Böyle bir şey olamaz. Bunu anlamamak gerizekalılıktır. Bunu aynen böyle yazın. Belediyeye gittiğiniz zaman bu yasanın size ne zaman ne getirdiğini iyi bilin. Vatandaşın hem parasını alıyorlar hem oyunu alıyorlar. Vallahi bravo, söyleyecek bir şey bulamıyorum. İnşallah bir gün bunun bedelini ödeyecekler." cümlelerine yer verdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde kazanan tarafın olmadığını söyledi.

Aydın Düzgün seçim sonuçlarını kabul etmedi

Türkiye genelinde AK Parti 21 milyon 338 bin 693, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise 26 milyon 330 bin 823, Beykoz'da ise Erdoğan 86 bin 526, AK Parti 72 bin 942 oy alarak birinci olmuştu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı ve aynı zamanda Beykoz Belediyesi ile İBB Meclis Üyeliği görevini yürüten Düzgün, partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin dahi 'adam kazandı' şeklinde sonuçları kabul etmesine rağmen 'seçimin kazananı yoktur' diyerek sözlerini şöyle sonlandırdı:

"AK Parti dahil kimsenin kazanamadığı ama Türkiye'nin kaybettiği bir seçim oldu. AKP her zaman kazandım naraları atsa da 16 yıllık tek başına iktidarları son bulmuştur. AKP iktidarının son bulmasına dokuz ay kalmıştır."

Haber Merkezi

Beykoz Kavacık’ta ANGEL Restaurant zarafeti
Önceki Beykoz Kavacık’ta ANGEL Restaurant zarafeti
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz