Son Dakika

Aydın Düzgün’ün seçilmesinde bir katkım yok

  • 0
  • 9503
Aydın Düzgün’ün seçilmesinde bir katkım yok
Aydın Düzgün’ün seçilmesinde bir katkım yok
Aydın Düzgün’ün seçilmesinde bir katkım yok

Beykoz Belediyesi Başkanı Çelikbilek, 2017 Değerlendirme Toplantısı'nda, Ozan Derviş ve Aydın Düzgün arasında tartışmaya neden olan ifadelerine açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlçe, Belediye ve Yönetim Kurulu üyelerinde de davetli olduğu İstanbul İl Başkanlığı devir teslim programını yarıda keserek, yaşanan tatsız olay üzerine Kavacık Limak Otel’deki toplantıya geri dönen Başkan Çelikbilek, Aydın Düzgün’ün seçilmesinde bir katkısı olmadığını kaydetti.

Başkan Çelikbilek, değerlendirme toplantısında, "Aydın sabret, nasıl İlçe Başkanlığı’nda sana destek verdiysek, sahip çıktıysak, seni yanımıza da alacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine gazeteci Ozan Derviş (Kemalettin Erkan)'ın "Aydın Düzgün’e, Çelikbilek'in desteklediği aday" şeklinde hitap etmesi tartışmalara neden olmuştu.

"Teşekkür eder, bırakırsın"

Çelikbilek, bu tartışmaların sonrasında yeniden Aydın Düzgün'e hitap ederek, seçilmesinde bir katkısı olmadığını, kendisinin rahat etmesi gerektiğini de ekledi.

Çelikbilek, "Velev ki olduğunu düşünürsek, sağ ol başkan desinler. Bu kadar zaman uğraşıp didiniyorum ama bir yere gelemedim. İlk defa senin az da olsa bir desteğinle İlçe Başkanı oldum der, teşekkür edersin" cümlelerini kullandı.

"Erdoğan ile 1980 öncesinden kardeşliğimiz var"

Değerlendirme toplantısının ikinci bölümünde konuşan Çelikbilek, "Kongrede sana nasıl destek verdiysek, sahip çıktıysak, seni de yanımıza alacağız" sözlerinin latife olduğunu ve bu sözlerin içeriğinin tam olarak kavranamadığına işaret ederek, "Bana halk günlerinde insanlar geliyorlar. Seni belediye başkanı ben yaptım diyorlar. Eyvallah, sağ olsun. Ben gittim Reis'e söyledim, Yücel beyi belediye başkanı yap dedim diyorlar. Allah razı olsun, ben de senin sayende Beykoz'a hizmet etme şansını yakaladım diyorum. Belki yüzün üzerinde bu şekilde adam geldi. Reis'i çok iyi tanıyan, ilişkileri iyi olan insanlar beni tavsiye ettiler. Ben Reis ile 1980 öncesinde tanışan, arkadaşlığı veya kardeşliği olan, onun tensipleriyle İlçe Başkanı, Belediye Başkanlığı, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın kuruluşunda görev aldım. Şimdi benim bu kadar yakınlığım ve hukukum var. Başka alanlarda da var" dedi.

"Bunu çok fazla ciddiye almayın"

CHP delegelerinin kendisinin lafıyla hareket etmesinin mümkün olmadığını, kullandığı söyleme bakıldığında Düzgün'ü, Çelikbilek'in seçtirdiği anlamının çıkarılmasının doğru olmadığı görüşünü savunan Başkan Çelikbilek, "Şimdi bu meselede CHP delegeleri benim lafımla mı hareket edecekler? Ben bu şekilde bir söylem kullanmış olabilirim ama bu Aydın Düzgün'ü benim seçtirdiğim anlamına mı gelir? Siz de bunu çok fazla ciddiye almayın. Ben kendimi seçtiremiyorum hiçbir yerde, Aydın'ı mı seçtireceğim?" diye konuştu.

"Senin az da olsa desteğine İlçe Başkanı oldum der."

CHP İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Düzgün'ün seçilmesinde bir katkısı olmadığını, kendisinin rahat etmesi gerektiğini söyleyen Çelikbilek, "Velev ki olduğunu düşünürsek, sağ ol başkan desinler. Bu kadar zaman uğraşıp didiniyorum ama bir yere gelemedim. İlk defa senin az da olsa bir desteğinle İlçe Başkanı oldum der, teşekkür edersin" ifadeleri tartışmanın sonunu getirdi.

"Bu konuyu kapatıyorum"

Çelikbilek sözlerini, "Teşekkür etmezsen de etmezsin. Bunda kırılmaya, dargınlık çıkarmaya, hoş olmayan cümleler kullanmaya gerek yok. Ben bu sözü, bu konuyla ilgili bir daha hiç konuşmamak üzere kapatmış oldum" diye tamamladı.

Haber Merkezi

Zatürree
Önceki Zatürree
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü