Aydın Düzgün muhtarlarla sohbette

  • 2014.09.02 00:00
  • Güncelleme: 14.11.2013 00:11
  • Okunma: 6387 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Aydın Düzgün muhtarlarla sabah kahvaltısında buluştu.
Aydın Düzgün muhtarlarla sohbette

Geçtiğimiz günlerde CHP’de verilen parti içi eğitime değinerek, orada, bir saatlik toplantıdan insanın aklına beş dakikalık bir zamanda anlatılanların kalacağına vurgu yapıldığını dile getiren Düzgün, kendisine bu toplantıda konuşulanlardan yola çıkarak açıklamalar yapacağını ifade etti. 

Muhtarların veto hakkı olmalı 

CHP anlayışında, muhtarların da Belediye meclis üyeleri gibi söz hakkına sahip olduğunu” kaydeden Aydın Düzgün, “Belediye Başkanı seçiliyor, Belediye Meclis üyeliği seçiliyor fakat utanılarak seçiliyor, arkasına siyasi gücü almayan tek seçilen siz muhtarlarsınız. Muhtarların Belediye Meclisi’nin kendi mahallesiyle ilgili almış olduğu bir kararı veto etme hakkı olmalı.” dedi. 

“Muhtarlarımız çok zor şartlar altında seçilmiş olmalarına rağmen ricacı konumuna düşürülüyorlar. Muhtarlar mahallesinde olan bir sorunu devlet eliyle çözeceği için siyasi yapıyla iyi geçinme zorunluluğu hissediyor. Yoksa mahallesine hizmet alamayacak” diye konuşan Aydın Düzgün, “ben inanıyorum ki birçoğunuz başkanla bu tarz sıkıntılar yaşıyorsunuz” dedi. 

Ben Belediye Başkanı olursam!.. 

“Vatandaş her ne olursa olsun ilk muhtara gidiyor, muhtarlarımız da bir üst makama bildiriyor. Peki, sorun çözülüyor mu? Bence çözülmüyor” şeklinde konuşan Aydın Düzgün, “ben Belediye Başkanı olursam muhtarlarımızın söylediği her konuyu mutlaka yerine getireceğim. Muhtarlarımızın politik gücü çok yüksek, ne üzücü ki bunu hiçbir siyasi değerlendiremiyor, anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar”dedi. 

Siyasi erkin; muhtarların kendilerine bağlı olmasını ve kendi isteklerini yapmasını istediklerini dile getiren Aydın Düzgün,  “muhtarlar ekonomik anlamda kaymakamlığı ya da belediyeye bağımlı olmamalı” ifadelerine yer verdi. 

Beykoz Belediyesi’nin İBB’den takas karşılığında almış olduğu arazilerin kullanıcılarına satılıyor olmasına da değinen Aydın Düzgün, yakında tapu verecekler, ben hep dile getiriyorum. Bu işi neden çözmüyorsunuz? Şimdi panolara asıp, ‘ben bu işi çözeceğim’ diyorlar. Çözmeye çalışırken biraz aceleci davranıyor, yine sormuyor yine danışmıyor.” ifadelerini kullandı. 

Düzgün, “burada isterim ki muhtarlarımızı çağırıp, ‘bunu nasıl hallederiz’ dese belki de işi daha da kolaylaştıracak. Şu da bir gerçek ki, oradan gelecek sıkıntıyı sizin üstünüze bırakacak, işte bunu da anlamıyor, göremiyor neden? Çünkü hiç bir şey bilmiyor iyi ki de bilmiyor” şeklinde konuştu. 

Aydın Düzgün şöyle devam etti: “Sayın Başkan ne demişti? Ben buraları hem imarlı yapacağım, peşinden de % 40 daha ucuza vereceğim. Bence % 40 daha fazla yalan söylemek zorunda kalıyor. Peki, şimdi Büyükşehir Belediye parsellerini satıyorsun orada neden % 40’ını kesip vermiyorsun? Bende bunu buradan yetkililere soruyorum.” dedi. 

Aydın Düzgün, CHP içinde yapılacak olan temayül yoklamasında ilk sırada çıkacağını dile getirdi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Cavit Gül, Muhtarlar, Aydın Düzgün

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz