Aydın Düzgün koalisyonu kurdu: AK Parti MHP

  • 23.06.2015 22:28
  • Güncelleme: 24.06.2015 16:26
  • Okunma: 6451 kez
  • Yorum: 1
CHP’li Beykoz Belediyesi Meclis üyesi Aydın Düzgün 7 Haziran Seçimleri’nden çıkan tablo’nun kaçınılmaz bir koalisyon olacağını söyledi.
Aydın Düzgün koalisyonu kurdu: AK Parti MHP

Sosyal medyada çeşitli değerlendirmelerde bulunan Aydın Düzgün, “CHP bu süreçte siyasi tespitleri ve davranışları ile üzerine düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmesine rağmen AKP ve MHP koalisyonu olacak gibi görünmektedir” dedi.

 “MHP her dönem maalesef AKP ye destek olmaktan kaçınmamıştır…” şeklinde konuşan Düzgün, “Böylesi daha da iyi olacaktır… Neden derseniz? Halkımız sadece CHP’nin Türkiye'nin partisi olduğunu ve tüm doğruları söylemesine ve istemesine karşın AKP ve MHP’nin tavrını ibretle izlemeye devam ettikçe CHP çok daha güçlenecek ve iktidarın rakipsiz partisi olacaktır” şeklinde konuştu

Önceliği AK Parti MHP koalisyonuna veren Aydın Düzgün diğer tercihlerini de şöyle sıraladı: 2.şık, AKP CHP. 3. şık, AKP HDP sürpriz olmayacaktır.

Aydın Düzgün bunların olmaması durumunda ise, bu sorunun cevabının TBMM Başkanlık seçimlerinde netleşeceğini ifade etti.

Birinci ve en kuvvetli çözümün Meclis Başkanı’nın MHP’den seçilmesi durumunda AK Parti MHP Hükümet'i olduğunu ifade eden Düzgün, şayet Meclis Başkanı CHP’den seçilirse bununda AK Parti CHP koalisyonuna işaret olduğun belirtti.

Düzgün şöyle devam etti: “Bir üçüncü olasılıkta AKP şayet Meclis Başkanlığı seçiminde CHP ve MHP ye uzak durursa bu da yüzde altmışlık bloğu güçlendirebilir. Özetle olmaz denilen her şey olabilir. Düğüm AKP’nin kafasındaki gizli ajandanın anlaşılmasına bağlı gözüküyor sanırım AKP’nin sırları bu süreçte çözülecek.”

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

MELETLİ (8 yıl önce)

ABİ SEN EN İYİSİ BİR FAL BİLİM MERKEZİ AÇSAN DA BİZ DE GELECEĞİMİZİ Mİ GÖRSEK

Yorum Yaz