Aydın Düzgün’den İmar Barışı açıklaması

  • Güncelleme: 23.06.2018 19:38
  • Okunma: 5553 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, son günlerde tartışma konusu olan İmar Barışı’na yönelik bir basın açıklaması yayımladı.
Aydın Düzgün’den İmar Barışı açıklaması

Düzgün açıklamasında, Muharrem İnce’nin Beykoz Çayırı’nda yapmış olduğu miting sonrası AK Parti ve Beykoz Belediyesi’nin telaşa kapıldığını ifade ederek, Muharrem İnce’nin mitingine Beykoz’dan 16 bin kişinin katıldığını ve dışarıdan hiç kimsenin getirilmediğini kaydetti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün açıklamasında, Muharrem İnce’nin Beykoz’un imar sorununu çözeceğine yönelik söz vermesi karşısında, AK Parti’nin de, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi seçime dört gün kala Beykoz’a getirdiğini kaydetti.

“İktidarın niyeti olsa bu sorunları çözerdi”

Beykoz halkının 24 Haziran’da “tamam” diyeceğini ve Akif Hamzaçebi’nin, Beykoz’un imar sorununu çözmek için bir kanun teklifi verdiğini ve bu teklife iktidarın neden “hayır” dediğini soran Başkan Düzgün, “Sizin İmar sorununu çözmek gibi bir anlayışınız yok... Siz sorunun çözümünü uzatarak buradan siyasi rant elde etmeyi amaçlıyorsunuz. Her seçim öncesinde iktidardan bakanlar gelip Beykozlunun ağzına bal çalıp gitmeyi alışkanlık haline getirmiş. Beykozlular artık bu anlayışa inanmıyor… Yaklaşık 16 yıldır iktidarda olan bir parti niyeti varsa bu sorunları çözerdi” dedi.

“Beykoz, sınırlarında Avrupa kıtasına bağlantı sağlayan iki köprüyü barındırıyor. Fakat Beykozlu çatısını dahi değiştiremiyor, imar sorunu var, tapu sorunu var, hazine arazisi sorunu var, Çavuşbaşı’nda havza ve imar sorunu var” ifadelerine yer veren Düzgün, “Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Beykoz’da yapmış olduğu konuşmada kullandığı, ‘Bakanlık olarak devletle vatandaşın ihtilafını çözelim elimizde ne kadar yapı stoku var bilelim istedik. Bu tespiti yaptıktan sonra mahalle mahalle, ilçe ilçe kentsel dönüşümün temel esprilerini ortaya koyalım ve destekle depreme dayanıksız evlerimizi yenileyim diye karar aldık.’ şeklindeki ifadelerinden anlıyoruz ki, daha Beykoz’un sorunun farkında değiller” cümlelerine yer verdi.

Aydın Düzgün, “16 yıldır aklınız neredeydi neden çözemediniz” diye sordu.

Haber Merkezi