Aydın Düzgün Beykoz’da kongreyi kazanabilecek mi?

  • 20.11.2019 20:01
  • Güncelleme: 20.11.2019 20:02
  • Okunma: 10993 kez
  • Yorum: 2
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü’nde delege seçimleri kırana kırana devam ediyor.
Aydın Düzgün Beykoz’da kongreyi kazanabilecek mi?

CHP Beykoz Örgütü’nde delege seçimleri kıran kırana

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü’nde delege seçimleri tüm hızıyla devam ediyor. 417 delegeli ilçe kongresi için adaylar çoğunluğu yakalamak için mahallelerde ciddi liste çalışmaları yapıyor.
 

Adaylar arasında dikkat çeken isim


CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün başta olmak üzere eski İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın kongrede aday olacağı belirtilirken, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde CHP Beykoz Beldiye Başkan Aday Adayları arasında olan Dr. Devrim Altıntaş’ın bu kongrede de aday olacağı konuşuluyor.

Bugüne kadar kongrelerde hiç ismi geçmeyen, CHP Beykoz örgütünün genç ve tanınmış isimlerinden Yasemin Özdemir’in adaylığı da örgüt içerisinde dikkat çekiyor.


22 mahallede delege seçimi tamamlandı


Ocak ayında yapılması beklenen ilçe kongresi öncesi delege seçimleri; İncirköy, Tokatköy, Ortaçeşme, Çamlıbahçe, Yalıköy, Acarlar, Çubuklu, Göztepe, Soğuksu, Çiğdem, Gümüşsuyu, Göksu, Anadolu Hisarı, Merkez Mahallesi, Örnekköy, Akbaba ve Görele mahalleri ile Çavuşbaşı’nın 5 mahallesinde tamamlandı.


Aydın Düzgün mahallesinde seçimi kaybetti


CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, biten 22 mahallede delege yarışını önde götürse de, kendi mahallesi olan Anadoluhisarı’nda seçimi kaybetmesi dikkat çekti. Eski İlçe Başkanı Mahir Taştan ve Yasemin Özdemir’in ise listelerde ciddi çalışma yaptığı gelen bilgiler arasında.


Süreç Aralık ayında bitiyor


CHP Beykoz İlçe Örgütü’nde 8 Kasım’da başlayan mahalle delege seçimlerinin 1 Aralık’ta tamamlanması bekleniyor. İtiraz sürecinin tamamlanmasının ardından 14 Aralık 2019 tarihinden itibaren Beykoz’un da aralarında olduğu ilçe kongreleri başlayacak. 13 günlük maratonun ardından 27 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da ilçe kongreleri tamamlanmış olacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

Osman Tellioğlü (3 yıl önce)

Beykoz’da delege seçimine yariş yapiyorsunuz Beykoz’da 45 mahallede imar durumu yok niye imar durumunu vermiyorsunuz allah aşkina bu beykozlular insan değilmi bunlarin imar durumunu ne zaman vereceksiniz bekliyoruz lütfen

REFİK KORAL (3 yıl önce)

Kendi mahallesinde seçim kaybeden başkan da ilk defa duyuyorum.Niye acaba? Araştırılması lazım.

Yorum Yaz