Aydın Düzgün Beykoz basınının hışmına uğradı

  • 0
  • 6487
Aydın Düzgün Beykoz basınının hışmına uğradı
Aydın Düzgün Beykoz basınının hışmına uğradı
Aydın Düzgün Beykoz basınının hışmına uğradı
Aydın Düzgün Beykoz basınının hışmına uğradı
Aydın Düzgün Beykoz basınının hışmına uğradı

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, 10 Ocak Gazeteciler günü nedeniyle düzenlediği toplantıda neye uğradığını şaşırdı.

Beykoz Beldiyesi Meclis üyeleri ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Aydın Düzgün, basın mensuplarlarının eleştirilerine cevap vermekte zorlanırken, “haklısınız” diyerek geçiştirmeye çalıştı.

CHP Beykoz İlçe Yönetiminin Beykoz siyasetine ortak olamadığı ifade edilen toplantıda, CHP Meclis Gurubununda etkili olamadığına ve CHP’nin AK Parti siyaseti karşısında argüman üretemediğinden yakınıldı.

Aydın Düzgün yapmış olduğu açıklamada, davetlerine icabet eden basın mensuplarına teşekkür ederek, “hepinize teşekkür ediyorum. Hafta sonunuzu bize ayırdınız. Ben çok mutlu oldum. Zor bir mesleğe sahipsiniz. Yani gazetecilik, gençlik zamanımdan buyana hatırlıyorum, her zaman sıkıntıda, toplumun önünde olan insanlarsınız ama bunu birçoğu hayatlarıyla ödüyorlar.” diye konuştu.

Beykoz’da herşeyin yasak ve kaçak olduğunu dile getiren Aydın Düzgün, “maalesef, İstanbul’un değil, Türkiye’nin değil dünyanın en güzel kentinde yaşıyoruz. Ama 39 ilçe arasından en sonuncu ilçeyiz. Geri kalmışlıkta birinciyiz, çünkü Beykoz’umuza baktığımız zaman yapı stoku olarak çok çok kötü, ben kötü bir kelime kullanmak istemiyorum ama hakikaten çok kötü inşallah biran önce Beykoz imar, mülkiyet ve kentsel dönüşüm yoluyla biran önce rahatlar.” dedi.

“Binlerce insanımız Cumhuriyet’in temelini oluşturan fabrikalar sayesinde cıvıl cıvıldı, canlıydı. Ama onlarca yıl oldu fabrikalar kapanalı ve ondan sonra gelen nesil işsizlik ve maalesef yavaş yavaş derin bir yoksullukla karşı karşıya. O yüzden Beykoz’umuzda işimiz gerçekten zor, biran önce imar ve mülkiyet sorunun çözülmesi kentsel dönüşümün biran önce yapılması, Beykoz’un kenarda kalmışlığının bir an önce ortadan kaldırılması en büyük isteğimiz, uğraşımız, çabamız olacak.” Şeklinde konuşan aydın Düzgün, “bunu partimizin üst kurullarına yöneticilerine, Genel Başkanımıza kadar hepsine iletiyorum.” İfadelerine yer verdi.

İBB’nin kentsel dönüşüm politikası

İBB’nin Çubukulu’da kurmupş olduğu kentsel dönüşüm ofisini örnek göstererek, “Ekrem Başkanımız bu konuda bizim için bir şans. İnşallah Çubuklu’da özellikle Çukuralanlıların olduğu bir mahallede kentsel dönüşüm yakında başlayacak” diye konuştu.

Tokatköy’deki kenstsel dönüşüm tartışmalarına da değinen Aydın Düzgünşöyle devam etti:

Tokatköy’de de kentsel dönüşüm var, 487 ada 3 parsel. Orada da bizim tavrımız pozitif. Yani iyi bir şeyler olsun artık Beykoz’da. O yaptı bu yaptı gibi karşı çıkmak yerine daha iyiyi daha güzeli nasıl yapılır bu önerilerde bulunuyoruz.

Somut olarak görmek istiyorlar

İnşallah Beykoz Belediyesi’de bunda duyarlı olur. Vatandaşın derdini tasasını biraz daha dikkate alır. Onların istedikleri sadece 70-80 yıldır oturdukları yerlerden çıkacaklar, oraların daha güzel binalar yapılması için belediyeye terk edecekler ama bunun karşılığında da ne alacaklarını somut olarak görmek istiyorlar. Bu da çok zor, yapılamayacak bir istek değil. O yüzden dün olduğu gibi bugünde vatandaşlarımızın yanında olacağız.

Beykoz’un geleceğine yönelik belirsizliğin bir an önce ortadan kaldırılmasına yönelşik CHP’nin daha etkin siyaset yapması gerektiğine vurgu yapılan toplantıda, basına da yetetrli derecede sahip çıkılmadığı ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde MHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın toplantısına bir basın mensubuna karşı partililerin haksız bir davranışta bulunduğu, MHP İstanbul Milletvekili Bülent Karataş'ın özür dilemesi üzerine olayın yatıştırıldığı ifade edilen toplantıda daha önce aynı durumun CHP Beykoz İlçe Merkezinde yaşandığı dile getirildi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, basın mensupları ile bundan sonra daha istikrarlı bir iletişim kuracaklarını ve daha fazla bilgi paylaşımında bulunacaklarını söyledi.

Aydın Düzgün’e basın mensuplarıyla buluşmasında, ilçe yöneticileriyle birlikte Meclis üyeleri Gülay Demirel ve Temel Karadeniz ile eşlik etti. Basın mensuplarına daha sonra CHP takvimi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Yürüyüş” isimli kitabı hediye edildi.

Haber Merkezi

Erdoğan'dan Beykoz’un yöneticilerine beklenmedik telefon
Önceki Erdoğan'dan Beykoz’un yöneticilerine beklenmedik telefon
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor