Aydın Doğan Beykoz’da 15 Temmuz’u anlattı

  • Güncelleme: 22.11.2016 12:57
  • Okunma: 5195 kez
  • Yorum: 0
İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde bir araya gelen Gümüşhaneli işadamları arasında olan Aydın Doğan, 15 Temmuz sonrası Tayyip Erdoğan’ı aradığını söyledi.
Aydın Doğan Beykoz’da 15 Temmuz’u anlattı

Gümüşhaneli iş adamları Beykoz’da bir araya geldi… İBB Beykoz Koru Tesisleri’ndeki yemeğe katılan Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan 15 Temmuz gecesine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bizim nefes borumuz demokrasidir

“15 Temmuz gecesi arkadaşlarıma ilk verdiğim talimat; ‘Şartlar ne olursa olsun mutlaka demokrasinin yanında olacağız. Bizim nefes borumuz demokrasidir. Bunun için ne yapıp yapıp hükümetin yanında olacağız’. Bütün arkadaşlarım bu talimatlarıma uydular” şeklinde konuşan Doğan, Beykoz’da hemşerileriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

15 Temmuz belgeseli ve ardından Kuran-ı kerim okunmasıyla başlayan programda; o gece Bodrum’da olduğunu ifade eden Aydın Doğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da telefonla aradığını ve kendisine teşekkür ettiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı liderlik vasfını gösterdi…

Aydın Doğan, “Tayyip Bey’in o cesur duruşu, ödün vermeyişi bunu kendisine de darbe sonrası telefonda söyledim. ‘Eğer siz biraz tereddüt etseydiniz, biraz ödün verseydiniz, ülkemiz şimdi maceracıların elindeydi. Onun için büyük lidersiniz’ dedim. Liderlik böyle kritik zamanlarda belli olur. Meşhur bir laf vardır; ‘Liderlik insanlara ana rahminde düşermiş’. Hakikaten de Tayyip Bey o gece liderlik vasfını gösterdi, en ufak bir tereddüt göstermedi. Biz de elimizden geldiği oranda yardımcı olduk. O da buna teşekkür etti. Onun için Cumhurbaşkanımızı kutlamalıyız. Büyük bir cesaret gösterdi. Her liderin kolay kolay vereceği karar değildi” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz