Ayasofya'dan Karadeniz'e, Beykoz'da bir seyir terası

  • Güncelleme: 06.07.2020 09:20
  • Okunma: 6141 kez
  • Yorum: 0
Zamanında İstanbul'da kar yağışının ilk başladığı yer olarak bilinen Beykoz Karlıtepe, inanılmaz manzarasıyla ziyaretçilerini bekliyor.
Ayasofya'dan Karadeniz'e, Beykoz'da bir seyir terası

İstanbul'un iki yakasını birleştiren Yavuz Sultan Selim Köprüsünden tarihi yarım adaya kadar kentin manzarasını izleme imkanı sunan Karlıtepe Mesire Alanı, seyir terasları, piknik, gezinti, spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla ziyaretçilerini ağırlamak için hazır.

İstanbul’a nefes aldıran alternatif mekan olarak kurulan Karlıtepe Mesire Alanı, şehrin eşsiz manzarası eşliğinde tertemiz havada ve yemyeşil doğada dinlenmek, piknik ve spor yapmak isteyenlerin uğrak noktası olacak.   

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek döneminde yapımı tamamlanan ve Başkan Aydın'ın seçilmesiyle son şekli verilen Karlıtepe Mesiresi, Boğaz manzarasına hakim lokasyonuyla Ayasofya’dan Karadeniz’e kadar geniş bir perspektifte ziyaretçilerine seyir keyfi sunacak.

Alan şehrin simgesi 3 köprünün güzelliğine karşı havadar bir mekanda fotoğraf çektirmek isteyenleri de sıklıkla ağırlayacak. 

Beykoz Belediyesi’nin girişimleriyle yapımı geçen yıl tamamlanan alan bir dizi düzenlemenin ardından yaz aylarıyla birlikte hizmete açılıyor.  

İlçe turizmini canlandırmak amacıyla 254 dönümlük büyük bir arazide kurulan mesirede 77 adet açık ve kapalı seyir terası, 2,5 km uzunluğunda yürüyüş yolu, 560 m bisiklet parkuru, 424 m2’lik doğal gezinti terası, piknik ve spor alanları ile 2 amfi tiyatro bulunuyor.  

Ziyaretçilerin piknik, spor ve eğlenceyi bir arada bulabileceği mesirede kır lokantası, büfeler, kameriyeler, seyir terasları, yağmur barınakları, piknik masaları ile mevcut tüm üniteler doğayla uyumlu ahşap malzemelerden yapıldı.    

Ailelerin temiz bir ortamda mangal yapabilmesi için alana 6 adet büyük kameriye de kuruldu. İçinde doğal gazlı mangal ünitelerinin yer aldığı kameriyelerde piknikçiler kilogram başı ücret karşılığında etlerini kendileri pişirecek, dileyenlere görevliler hizmet verecek.  

Çocuklar için modern ve eğlenceli 5 oyun parkının kurulduğu alanda engelli çocukların güvenle oynayabileceği bir de engelsiz oyun parkı yer alıyor. Karlıtepe Mesiresi’nde mini futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları ise gençleri bekliyor.

Alanı boydan boya geçen 1700 metre uzunluğunda araç yolunun yapıldığı mesireye ziyaretçi yoğunluğu düşünülerek 645 araçlık bir otopark ile ziyaretçilerin ibadet ihtiyaçları için mescitler de yapıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz