Avukat Feyza Altun Beykoz'daki evinde gözaltına alındı

  • 0
  • 10189
Avukat Feyza Altun Beykoz'daki evinde gözaltına alındı

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Av. Feyza Altun, Göksu Evlerindeki ikametinde emniyet birimlerince gözaltına alındı.

Sosyal medya üzerinden yaptığı bazı paylaşımlar nedeniyle hakkında Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılan Av. Feyza Altun, gözaltına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Emniyet birimleri, Avukat Feyza Altun'un Beykoz Göksu Evlerindeki evinde ilk olarak arama yaptı. Daha sonra Altun'u "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçundan gözaltına aldı.

Bayrampaşa Devlet Hastanesine sağlık kontrolüne getirilen Av. Feyza Altun, burada "Türkiye laik bir ülkedir. Şeriatla yönetilmiyor ve hiçbir zaman şeriatla yönetilmeyecek" ifadelerini kullandı.

Feyza Altun kimdir?

Feyza Altun 1987 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.

Üniversite hayatını Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlayan Altun, yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi "İnsan Hakları Hukuku" konusunda yaptı.

Altun kendisini avukat, feminist, aktivist, filantrop ve yazar olarak tanımlamaktadır. 2015 yılında 7 aylık bebeğiyle duruşmaya giren Feyza Altun uzun süre adından söz ettirmişti.

Feyza Altun, 16 Şubat 2020'de yapılan Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanlığına aday olmuş, Eylem Uzuner'e karşı seçimi kaybetmişti.

Haber Merkezi

Deva Partisi Beykoz Adayı Şenol Korkmaz hedeflerini açıkladı
Önceki Deva Partisi Beykoz Adayı Şenol Korkmaz hedeflerini açıkladı
Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Sonraki Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz