Avukat Ferda Kazancıbaşı Beykoz'da ebediyete uğurlandı

  • 0
  • 8801
Avukat Ferda Kazancıbaşı Beykoz'da ebediyete uğurlandı
Avukat Ferda Kazancıbaşı Beykoz'da ebediyete uğurlandı
Avukat Ferda Kazancıbaşı Beykoz'da ebediyete uğurlandı
Avukat Ferda Kazancıbaşı Beykoz'da ebediyete uğurlandı
Avukat Ferda Kazancıbaşı Beykoz'da ebediyete uğurlandı
Avukat Ferda Kazancıbaşı Beykoz'da ebediyete uğurlandı

Önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda eden Dost Beykoz Ailesinin önemli isimlerinden Avukat Ferda Kazancıbaşı son yolculuğuna uğurlandı.

Dost Beykoz Ailesi merhum Ferda Kazancıbaşı’nı son yolculuğunda yanlız bırakmadı. İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç ve köşe yazarları Neşat Yayla, Mert Akdemir ve Dost Beykoz eski Yazı İşleri Müdürü Sinan Kavrak Kazancıbaşı’nın cemazesine katılan isimler arasında yer aldı.

Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği, Ferda Kazancıbaşı için Küçüksu Çayırı’nda kısa bir program düzenledi. Ferda Kazancıbaşı’nın sevenlerinin duygu ve düşüncelerini ifade ettiği programda, anılar yad edilerek, Kazancıbaşı’nın kişiliğine yönelik anlatımlar yapıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Kazancıbaşı’nı sadece bir yazar olarak görmediklerini, aynı zamanda iyi bir hukukçu olmasıyla da Dost Beykoz’a önemli katkıları olan isimlerden bir tanesi olduğunu kaydetti.

Tam bir İstanbul beyefendisiydi

Kazancıbaşı’nın iyi bir vatansever olduğunu da vurgu yapan Gür, “saygısı, nezaketi ve iletişim metoduyla tam bir İstanbul beyefendisiydi. Kendisine Allah’tan rahmet, tüm dostlarına sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz’da Ferda Kazancıbaşı’nın Anadoluhisarı’ndajki kazanımlarını anlatarak, dostlarını mikrofona davet etti. Konuşmaların ardından merhum Kazancıbaşı için dua edilerek Fatiha okundu.

Merhum Avukat Ferda Kazancıbaşı’nın cenaze namazı Anadoluhisarı Fatih Sultan Camii’nde ikindi namazına müteakip kılındı. Burada kılınan cenaze namazı öncesinde Kazancıbaşı’nın kızı Esra Kazancıbaşı Öztekin ve yardımcısı Gülişan Özdemir cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Meclis üyeleri Suha Pekkip, Temel Karadeniz, Aydın Habil, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Trakyalılar Derneği Başkanı Sacit Kaya, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç, Kavacık Muhtarı Yasemin Şahin gibi isimlerin yer aldığı cenazeye çok sayıda çelenk gönderildi.

Merhum Kazancıbaşı için katılanlardan helallik alınarak, cenaze namazı eda edildi. Dost Beykoz Yazarı Avukat Ferda Kazancıbaşı kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin omuzlarında cenaze aracına taşındı. Yanimahalle’deki aile kabristanlığına götürülen Kazancıbaşı gözyaşlarıyla ebediyete teslim edildi.

Eşinin yanına defnedildi

2021 yılının Mart ayında eşi Rasim Öztekin’i kaybetmenin acısını yaşayan Esra Kazancıbaşı Öztekin, 2 yıl sonra aynı ayda babası Ferda Kazancıbaşı’nın kaybetti. Bayan Öztekin, babası Ferda Kazancıbaşı’nın annesinin yanına defnedileceğini açıkladı.

Esra Kazancıbaşı Öztekin sosyal medya hesabından anne babasıyla birlikte, kendisi çok küçükken çekilen bir fotoğrafı yayınlayarak şu ifadelere yer verdi:

Annem ve babam ben 1,5 yaşındayken boşandılar. Annem babamla olan evlilik günlerinden hep pişmanlıkla bahsederdi. Babamsa "Biz Semra ile çok mutluyduk. Annesi onu etkiledi" diyordu. Annem beyin ameliyatı olduktan sonra bize yemeğe gelmek ve helallik dilemek istediğini söyledi.

Bununla kalmayıp yaptırdığı aile kabristanında yıllar önce ayrıldığı karısına yanındaki mezar yerini ayırttı. 91 yaşındaki babam Av. Ferda Kazancıbaşı bugün ondan önce son yolculuğuna uğurladığımız annemin yanına defnedilecek.

51 yaşındayken onları ilk kez aynı sofrada gördüm, yıllar sonra ilk kez üçümüzün bir fotoğrafı oldu, birlikte sohbet ettik. Babam helalleşti annemle ve giderken "Seni öpebilir miyim?" diye sorduktan sonra yanağına bir öpücük kondurdu.

Haber Merkezi

Memleket Partisi Beykoz İlçe Yönetimi kuruldu
Önceki Memleket Partisi Beykoz İlçe Yönetimi kuruldu
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz