Sinan KAVRAKOĞLU
  • 11/09/2019 Son günceleme: 11/09/2019 12:41
  • 6.423

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ekibinde olan bir yakınımdan kısa bir süre önce dinledim bu ilginç konuyu…

Ülkemizin başarılı holdinglerinden birinin sahibinin son derece iyi yetişmiş, biricik kızı…

Recep Tayyip Erdoğan’a gönülden bağlı ve bu siyasi hareketin içinde yer almak, faydalı olmak istiyor.

Öyle gönülden bağlı ki, Avrupa’nın turizm merkezlerinden birinde olan yazlık villasının duvarına kocaman Tayyip Erdoğan posteri asacak kadar…

CHP tarafından yönetilen ilçelerimizin birinde, ana kademede ufak ufak toplantılara katılarak sonrasındaki ilk kongrede yakınım tarafından ilçe yönetimine dâhil ediliyor bu zarif hanımefendi.

Hanımefendi, Cumhuriyet tarihinin en güçlü ve başarılı siyasi hareketinin içine dahil olmaktan son derece mutlu ve o motivasyonla başlıyor çalışmaya. Ama ne koşturmaca, maddi, manevi ne fedakârlıklar, ne destekler…

Rica ettiler, detay yazamıyorum.

Birçoğunun kapısından dahi geçemeyeceği özel kuruluşlarda, kulüplerde yüksek düzeyli toplantılar dâhil olmak üzere, içeride, dışarıda AK Parti’ye mihmandar olmak için elinden geleni yapıyor.

Bu çaba ve gönülden verilen mücadele bizim o bildiğiniz bazı partililerin gözüne batıyor(!)

AK Parti’ye kuruluşundan bu yana en büyük zararı veren ve vermeye devam eden bu kafa, ilk büyük toplantıda bu zarif hanımefendiyi “otobüs sorumlusu” yapıveriyor.

Sonra mı? İlk ilçe toplantısında ilçe başkanının suratına kalemini fırlatarak istifa ediyor ve artık partinin kapısının önünden dahi geçmiyor. Kim kaybetti?

Başka bir olay…

Daha yakından…

Yine bir hanımefendi…

Parti’ye çok yakın bir arkadaşının davetiyle katılıyor…

Çalışmaya başlıyor… Bir mahalle veriyorlar bakıyorlar cevval, sonra ikinci mahalleyi veriyorlar…

Sorumlu olduğu mahallelerde inanılmaz çalışmalar, toplantılar yapıyor. Raporlamalar, yoklamalar her şey düzenli, her şey mükemmel. Yaptığı toplantılardan dolayı kendisine gelen teşekkür mesajıyla birlikte birinci olduğu bildiriliyor.

Sonra mı?

Toplantı tutanakları bir anda ortadan kaybediliyor!

Daha sonra ikinci bir mesaj geliyor, “sehven gönderilmiştir” diye. Ve gerçek şampiyon(!) bir anda ortaya çıkıveriyor. Tabi ardından teşekkür mesajları… Sonra da ilk kongrede ilçe başkanı oluyor ve çok güzel yönetiyor!

Sonra mı?

Yaklaşık yirmi bin seçmeni olan o iki mahallede aylarca kendini paralayan, sırf Tayyip Erdoğan’a inandığı için bu davayı sırtlayan, omuz veren bu hanımefendi de yukarıdaki diğer hanımefendi gibi, o gün bu gündür AK Parti’nin kapısından geçmiyor. Kim kaybetti?

AK Parti’nin içindeki nitelikli nice insanlar işte bu şekilde birer birer kaybedildi…

Fazla heyecanlanmayın!

Duydum ki geçtiğimiz günlerde, kurulduğu günden bu yana bu davaya en büyük zararı veren, partiyi babasının çiftliği belleyip, belediyede de dilediği gibi at koşturan belli bazı isimler bir mekânda toplanmışlar.

Malum kongre takvimi başladı…

Heyecanınızı anlıyoruz!

Hepinizi çok çok iyi tanıyoruz!

Ama emin olun artık bu partiye ve davaya zarar veremeyeceksiniz!

Avucunuzu yalarsınız!

Yazarın Yazıları
Yorumlar (3 Yorum)

NigneKaco (5 yıl önce)

Bende sinan bey in anlattigi bayanlar gibi hicbir karsilik beklemeden 2008 den beri mah. Teskilatinda gorev alip calistim elimden geldigi kadar da en iyi sekilde ak partiyi temsil ettim. Ancak ben bu sekilde calisirken isimde asimda vardi hemde ozel sirkette yuksek maas alarak ve haftasonu 2 gun tatil yaparak calisiyordum. Yani is bulmak icin veya baska bir menfaat ugruna katilmadim partiye sadece ve sadece ak partiye destek olmak ve reise olan sevdam uzun adami yalniz hissettirmemek. Ha bu arada partiye uye olup katildiktan calismalara basladiktan tam 3 yil sonra kiriz bahanesiyle ozel sirket'ten iyi işimden cikarildim. İste ilk o zaman ak parti den bir iş beklentisi icine girdim. Ama ne yazik ki benim yerime ak partiye uye olmamis partinin ilce binasini dahi bilmeyen hicbir calismaya katilmayan ve bazende cehape li oldugunu bildigim bir takim insanlar vede en guzel yuksek maas li kadrolu ibb de islere girdiler. Ben o zamanlar bu kadar icerlememisti bu olaya ve yine kusmedim ve parti ile temasimi koparmadim. Ancak bizede 2019 da ise girmek nasip oldu. 3 ay once beytaş ta ve karlitepe de mesire alaninda ise basladik, basladikta ne oldu 2 ay calistirdilar ve sonra da burda senin vasiflarinda (daha fazla detay yaz(a) miyorum) personele ihtiyac yok BEYTAS YONETIM KURULU KARARIYLA isinize 2 ay deneme suresi sonunda ilgili is kanunu mad. Geregiyle son verdim imzalayin dilekceyi diyerek isten cikarildim. Oysaki ben ne aşci ne garson nede temizlikci olarak calismiyordum orda teknik personeldim ve tesis sorumlusu ile sakalim kestirmek istedigi icin olaydan 15 gun once tartismistik. Buraya kadar her sey normal gibi gorunuyorsa da asil dananin kuyrugu burda kopuyor 1 ay oldu mah. Baskanina anlattim ve ilce baskani ( sekreterine olayi anlatip telf. Num. Biraktim) haric ilce yonetim kurulundan 2 etkili isime vede onlardan daha etkin durumda ak partili eski yonetici 2 kisiye vede ne gariptir ki suanda mevcut yönetim kurulu baskanina yani eski beld. Baskan yardimcisina bu olayi anlatmama ve olayin uzerinden bir ay gecmesine ragmen olumlu yada olumsuz ustelikte ilgileneceklerini soylemelerine ragmen halen bana bir donus yapan olmadi. Hatta soyle bir konusmaya sahit oldum oglum bunlar beld. Baska yonetiyorlar yonetim kurulu bask. (Kendisi beni cok iyi taniyor) nin senin isten cikarildigindan haberi yokmus. Yani simdi bu kisi beytas i yonetmiyorsa kim yonetiyor?kararlari kim veriyor? Yani demem o ki bende de danani kuyrugu bu nokta da koptu ve artik bende ak partiye beykoz da destegimi kestim ve uyeligimede son verecegim. Sebepmi bu kibirli ve ben yaptim oldu edasiyla ortalikta gezen beld. yoneticileri ve bu duruma kayitsiz kalan ak parti ilce bask. Ve yonetim kurulundakiler. Yiyin yiyin Reis'in mirasini yiyin; Biliyorsunuz "HAZIRA DAĞ DAYANMAZ" Vebalim bu olaya sebep olan hepinizin boynu na niye mi? Beni ak parti den ve Reis'e olan sevdam dan soguttugunuz icin.

Mustafa demir (5 yıl önce)

Düşüncelerimize tercüman olmuş sinan Kavrak kardeşimiz Omurgayı Yok edenler bir gün kendilerde Yok olacaklarını unutmamalıdırlar

Hasan Çalışkan (5 yıl önce)

Beykoz Kadın Kollarında da Tayyip Erdoğan'ın dayısının kızına aynı muamele yapıldı... Partinin kapısından içeri bile sokulmadı... AK Parti'ye zarar verenleri arıyorlarsa bu olayların müsebbiplerine bakmaları onlara daha fazla bilgi verir...

Yorum Yaz