Avrupa Spor Haftası’na Beykoz damga vurdu

  • 24.09.2020 18:15
  • Güncelleme: 24.09.2020 18:18
  • Okunma: 4283 kez
  • Yorum: 0
Gençlik Spor Bakanlığı tarafından Koordine edilen Avrupa Spor Haftası etkinliklerine Beykoz’dan iki kafile damga vurdu.
Avrupa Spor Haftası’na Beykoz damga vurdu

Balat sahilinde gerçekleşen hafta etkinliklerine çeşitli spor kulüplerinden, Gençlik ve Spor Merkezlerinden değişik dallarda temsilciler katıldı.

Aralarında Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün Kano Okulu sporcuları ile Anadoluhisarı Kürek Takımı’nın da bulunduğu Kano ve Futalar Haliç’te gösteri turu yaptı. 

Su sporları kategorisinde ise en geniş kafile Beykoz Belediyesi Kano takımı oldu.

Etkinliklere katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Spor Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerde, hareketsiz kalmanın dezavantajlarını hareket ve sporla yenmeye çalıştıklarını kaydetti.

Bakan Kasapoğlu etkinlik yapılan bazı bölgelere canlı yayın aracılığı ile bağlanarak, başlama mesajı verirken, aynı anlarda İstanbul etkinliğinde yer alan Beykozlu Kanocu ve Anadoluhisarı Kürek Takımı sporcuların Haliç'deki görüntüleri sıklıkla ekranlardan tüm Türkiye'de gösterildi. 

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ersen Sancar’da etkinlik alanında yapığı açıklamada, “Beykoz İlçesini bu anlamda etkinlikte başarı ile temsil ettiğimiz için mutluyuz. İki ayı aşkın süredir, Kano Eğitimi alan sporcularımızdan 20 kişiyi seçip geldik. Çok güzel bir görüntü oldu. Sporcularımızın heyecanları ise görülmeye değerdi. Hayatlarında unutulmayacak ilk Beykoz dışında bir spor etkinliğinde yer aldılar. Beykoz Belediyesi olarak ilçemizde 11 ayrı spor dalında ücretsiz eğitim vermeye başladık, yakın zamanda bunlara iki ilave daha olacak. Deniz sporlarına da bu kapsamda özel bir önem veriyoruz. Kano ile başladık, kürek sporu ile devam edeceğiz… Yüzme için de bazı projelerimiz var. Ben Kano dalında etkinliğe katılan 20 sporcumuza, onları eğiten değerli antrenörlerimize ve çocuklarını bu spora yönlendiren ailelerine de ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Etkinlikte Beykoz’u temsil eden bir diğer takım ise Anadoluhisarı Kürek ve Kano ekibi oldu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Kona, Kürek, Ersen Sancar