Avrupa Hareketlilik Haftası, Beykoz'dan geçti

  • 24.09.2017 12:49
  • Güncelleme: 14.02.2022 14:58
  • Okunma: 9569 kez
  • Yorum: 0
Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında organize edilen kıtalar arası bisiklet gezisinin büyük etabı Beykoz'da geçildi.
Avrupa Hareketlilik Haftası, Beykoz'dan geçti

Gezi, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçilerek Göksu, Anadoluhisarı, Üsküdar güzergahı takip edilerek Kadıköy'de son buldu.

Hafta etkinlikleri kapsamında Bisikletliler Derneği'nin organizasyonunu üstlendiği, BM, AB ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da desteklediği 'Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü' dolayısıyla kıtalararası bisiklet gezisi düzenlendi.

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Bisikletliler Derneği'nce organize edilen Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından desteklenen Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü dolayısıyla kıtalararası bisiklet gezisi gerçekleştirildi.

Gezi için bisikletleriyle gelen katılımcılar 4. Levent metro istasyonu çıkışında bir araya geldi. Burada bisikletlerine binen katılımcılar Levent'ten start aldı.

Bisikletçiler, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçildikten sonra Kavacık’tan sahile indi. 

Göksu, Anadoluhisarı, Kandilli, Beylerbeyi, Üsküdar, Harem güzergahını takip eden bisiklet sürücüleri, geziyi Kadıköy’de sonlandırdı. 26 kilometrelik tur sonunda katılımcılara çekilişle bisiklet hediye edildi. 

Katılımcılar güzergah boyunca "Arabadan in, bisiklete bin" sloganları attı.

Pedal çevirerek sağlıklarını, çevreyi, ekonomiyi korumayı ve dünyadaki iklim değişikliğine dikkat çekmeyi amaçlayan katılımcılara, AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı'da eşlik etti.  

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz