Makaleler

Avrasya yürüyüşü için hazır mıyız?

2014.07.28 00:00
| | |
8918

Maalesef daha yaz tatili rehavetini üzerimden atamadım, tabii ki bunda uzun geçen bir yıllık izin sürecinin de etkisi var.
İnaşallah yeniden hareketli, spor dolu günlere yoğun gündemli bir dalış, başlangıç yapacağız. Tatil günleri spordan ayrı kalınmakta, Ramazan ve Kurban Bayramlarının ardından bir tatil de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile olacak. Beykoz’dan ne var ne yok diye kısa turlar attığımda, medyadaki diğer dostları takip ettiğimide gördüm ki ilçede siyasi anlamda müthiş bir hareketlilik var.
 
Siyasi Partilar Belediye Başkan Adaylarının artık netleşmesi için –Ya Sabır!-çekmeye başladı bile. Gerçekten de Beykoz Belediye Başkanlığı için sayısını benim bile bir çırpıda sayamayacağım o kadar isim varki. Bunlar içinde merhabamım-selamımın olduğu insanlarda var, sadece isimlerini medyadan duyduklarım da var. Belediye olarak gelir durumu belli, ilçede yapılabilecek imkanlar bu nedenle kısıtlı  bir Belediye Yönetimi için bu kadar çaba sarf edilmesini anlamakta zorlanıyorum. Her aday adayının benim nezdinde artıları da var eksileri de...beni tanıyanlar bilir fazla siyasi konulara dalan biri değilim ancak şunu söylemek isterim ki hırs adamın gözünü kör eder, aman ha kendinize mukayyet olun değerli adaylar.
 
Ben zaten işin sportif açısı ile ilgiliyim, geçen köşe yazılarımda nerede bu adaylar, neden spor politikalarını açıklamazlar, neden bir Beykoz 1908 A.Ş. maçına gelmezler derken teker teker yollar Beykoz’un emektar stadı olan İbrahim Kelle’ye düşmeye başladı. Her bir aday adayı beraberinde çalışma arkadaşları ile arzı endam etmeye başladı. Hatta yine medyadan takip ettğim kadarı ile bazı adaylar Beykozspor Başkanını sandala koyup küreksiz gönderecekmiş bu ilçeden. Bazıları ise Beykozspor’u ihya edecekmiş, bazıları onu bazıları bunu yapacakmış. Ne diyelim Allah yollarını açık etsin.
 
Beykoz İlçesindeki sportif faaliyetler kış dönemi ile birlikte artmaya başaldı. Şu anda Futbol Liglerinde 4 ayrı kategoride karşılaşmalar devam etmekte. Basketbol Mahalli Liglerinde 4-5 takım ile temsil edilmekteyiz. Voleybol Liglerinde ise Beykoz 3 ekip ile boy göstermekte. Karete, Tekvando, Kıck Boks ve diğer spor dalları için antrenman programları aksamadan devam etmekte. Bu arada Atletizm dalında ilçemizin gururu olan Paşabahçe Ortaokulu yeni döneme madalyalar ile başladı. Anlaşılan o ki sıklıkla onların başarılarını yazmaya devam edeceğiz.
 
Geçen günlerde Recep şahin Köktürk Spor Kompleksini bir ziyaret edeyim dedim. Birkaç haftadır uğramıyordum. Kapalı hale gelecek Yüzme Havuzunun zemininde bir hayli mesafe kat edilmiş. Salon içinde ise hummalı bir çalışma devam etmekte. Bütün tuvaletler yenileniyor, odalar gözden geçiriliyor. Salon zemininde 2-3 metre daha büyüme gerçekleşmiş. Şimdi oraya parkelerin döşenmesi kaldı. Bu arada salon ısıtma sistemi tamamen değişiyor, modern bir sisteme kavuşulacak. Artık kışın soğuklarda palto ile maç takip edilecek günler geride kalacak gibi. Tabii ki bu aşamda sportif faaliyetlerde de aksama oldu, basketbol takımları antrenman yapamıyor, voleybol takımları değişik salonlarda aksatmadan devam etme derdinde. Salon tam anlamı ile bittiğinde ise çok modern daha kullanışlı bir yapıya kavuşulacak.
 
Yeri gelmişken aklımdaki bir düşünceyi söylemek isterim. Her sene Avrasya Maratonu-Halk Yürüyüşü etkinliğine katılan biri olarak bu senede Allah nasip ederse katılacağız. Geçen senekinde Beykoz İlçesi Spor Kulüpleri temsilcileri ile güzel bir ortam vardı. Dar zamanda karar verip katılındığı için sayımız azdı. Bu sene daha organize bir şekle bürünmek şart. Bu konuda Bisk Başkanı Asım Özdemir ve arkadaşları zaman dilimini iyi kullanıp katılımcı saysını yükseltmeli. Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcıların kendilerinin, şirketlerinin, belediyelerinin, derneklerinin reklamını da yapmakta olduğu gözlemlenmekte. Beykoz’un tanıtımı içinde değişik düşünceler, dikkat çekici medyanın ıskalamayacağı projeleri o güne kadar ortaya çıkarmamız da şart. Bu konuda ayrıntılı bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Anahtar Kelimeler: Talip Ercan, Beykoz, Dost Beykoz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"