Avrasya Yapı Beykoz’da ormanlara el koydu

  • 20.11.2021 20:15
  • Güncelleme: 20.11.2021 20:20
  • Okunma: 13775 kez
  • Yorum: 0
Mikail Akyıldız’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Avrasya Yapı Marketlerinin, sokak hayvanlarına yönelik organize ettiği programa ilgi yoğun oldu.
Avrasya Yapı Beykoz’da ormanlara el koydu

İlki geçtiğimiz yıl yapılan, “Sepete mama koy bir Patiye can ol” etkinliği Kavacık’ta yoğun bir katılımla gerçekleşti. Çok sayıda STK temsilcisinin hazır bulunduğu programa OF-ROAD kulüpleri de destek verdi.

Arzu Başlantı, sunumunu yapmış olduğu programda, Pandeminin başladığı süreçte, “Sepete mama koy bir patiye can ol” projesinin nasıl ortaya çıktığına açıklık getirdi. Başlantı Pandeminin başladığı süreçte vatandaşların sokak hayvanlarına sahip çıkamadığını ve sokak hayvanlarının tamamen hayvan severlerin destekleriyle beslendiğini ifade etti. Daha sonra koronanın hayvanlardan da bulaşabileceği konuşulunca bu kez hayvanların tamamen sahipsiz kaldığını ve bu soruna çözüm üretmek için proje üretildiğini dile getiren Başlantı, projenin vatandaşlardan yoğun ilgi gördüğünü ve toplumun tüm kesimlerinin projeye sahip çıktığını söyledi.

BEYOFF, TRAKOFF, İSOFF ve AYDOFF gibi Of-Road kulüplerinin üyelerinin arazi araçlarıyla katıldığı programda bir konuşma yapan Avrasya Yapı Marketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Akyıldız, sokak hayvanlarını sahiplendiklerini ve bu tarz programlarla hem hayvansever derneklere destek olduklarını, hem de bir sosyal sorumluluk projesiyle toplumu sokak hayvanlarına karşı bilinçlenmeye gayret ettiklerini söyledi.

Günün heyecan verici olduğunu ifade eden Akyıldız, birçok kez tekrarlamış oldukları bu tarz etkinliklere bir yenisini daha eklediklerini ve bu tarz programları of-road gruplarıyla yapmayı tercih etmelerinin bir nedeni olduğunu belirtti. Akyıldız, Of-Roadcıların doğasever insanlar olduklarını ve doğadaki hayvanları sevdiklerini bildiklerinden projeye onları dahil ettiklerini dile getirdi.

Mikail Akyıldız, “tüm hayvan sever dostlarımıza bu anlamlı günde yanımızda oldukları ve bize katıldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Programda Patika Derneği Başkan Semra Tecimen’de bir konuşma yaptı, konuşmasında, hayvan severler olarak Beykoz’un ormanlarını karış karış dolaştıklarını, bunu kadın olarak yaptıklarını ifade ederek, bunun çok zor olduğunu ve bu günün kendileri için bir mucize ve bayram niteliği taşıdığını dile getirdi. Tecimen, “hepinize çok teşekkür ederim. Keşke hep böyle olsa” dedi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ve Beykoz Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Turgut Özdemir’in de katıldığı programda Turgut Özdemir’de bir konuşma yaptı.

Özdemir etkinliğe Beykoz Belediyesi olarak destek verdiklerini ifade ederek, sempozyum nedeniyle Başkan Murat Aydın’ın programa katılamadığını dile getirdi.

Özdemir, sokak hayvanlarının sadece Beykoz’un ve İstanbul’un sorunu olmadığını, bunun Türkiye’nin sorunu olduğunu dile getirerek, Beykoz özelinde bu sorunu maksimum yaşayan ilçelerden biri olduklarını söyledi.

“Tarım Orman Bakanlığı’nın çıkardığı 2199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu nezdinde bu süreç resmi anlamda belediyelerin işidir. Hayvanlarla ilgili tüm işlemleri Beykoz Belediyesi yürütüyor. İstanbul’un ilçelerinde en büyük hayvan rehabilitasyon merkezimiz var. Hayvanların yemlerini vermek, büyütmek beslemek bakmak işin en önemli boyutu ancak bu hayvanların sorunları, tedavileri kısırlaştırmaları resmi anlamda kamu kurumlarının sorumluluğundadır” diye konuşan Özdemir, “her şeyden öte sizin gibi değerli sivil toplum örgütlerinin olması, bu işi beraber yürütmesi en önemli husus bu anlamda bizde buradayız. Organizasyona tam destek veriyoruz” dedi.

Özdemir, bir dahaki programın Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezinde yapılmasını istedi.

Programda, destek veren kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür belgesi verildi. Semih Aytaç’ın kemençesiyle hayvan severlerin horon oynadığı programın akışında ise Of-Road araçlarıyla konvoy eşliğinde Mahmutşevketpaşa Ormanlarına çıkan hayvan severler ve Of-Road kulüplerinin üyeleri sokak köpeklerine mama vererek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Beykoz Avrasya Yapı Marketleri’nin öncülük edip, Recep Ali Aksoylu’nun koordine ettiği sosyal sorumluluk projesine, Pati Corner, Patika Doğa ve Yaşama Saygı Derneği, Antep Tatlı Dünyası, Sultanlar Grup, Beykoz Rizeliler Derneği, Çiftçi Fırın, Pure Life, Acoor ve Demiroğlu Reklam’da proje ortağı olarak destek verdi.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Avrasya Yapı, Mikail Akyıldız, Sepet, Mama