Atlet öğrenciler öğretmenler için koştu

  • 0
  • 13090
Atlet öğrenciler öğretmenler için koştu
Atlet öğrenciler öğretmenler için koştu
Atlet öğrenciler öğretmenler için koştu

Beykoz’da atletizm sporuna en fazla ilgi gösteren bir okul konumunda olan Paşabahçe İlköğretim Okulu başarı halkasına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Bu kez gelen başarı ise, “Canım Öğretmenim”koşusu ikinciliği oldu.

Uğur Özdemir yönetimindeki Okul Atletizm Takımının son katıldığı yarış, Canım Öğretmenim koşusuydu. Validebağı Şevket Aktalay Kros Parkurunda İstanbul Genelinden birçok okulun iştirak ettiği koşulara madalya için gelen okullu atletler bunu başarmanın mutluluğu ile Beykoz'a döndüler.

Küçük Kızlar Kategorisinde 4 sporcu ile yarışmalara katılan okul takımı 2.sırayı elde etti. Soruların sıralaması ise 7-8-12 ve 33. olarak gerçekleşti. Toplam 26 puan toplayan Söğütlüçeşme İlköğretim Okulunun ardından 27 puanla 2. sırayı elde eden Paşabahçe İlköğretimin Küçük Kız Takımının ardından parkura bu kez Küçük Erkek Takımı geldi. Bu kategorideki diğer Beykoz temsilcisi Kavacık Ortaokulu 76 puanla 7. sırayı elde ederken Paşabahçe Ortaokullu öğrenciler ise 119 puanla 10 sırada kendilerine yer bulabildi.
 
 
Şevket Aktalay Kros Parkurunda bir başka yarışma Yıldız Kızlar Kategorisinde gerçekleşti. Bu dalda daha önce birçok kez dereceler elde eden Paşabahçe Ortaokulu Kızları Ferdi sıralamada Kevser Bekar ile 5 dakika 16 saniyelik derece ile 4.sırayı elde ederken Şeymanur Coşkun ise 5 dakika 20 saniye ile ardından yarışı tamamladı. Genel Takım sıralamasında Paşabahçe Ortaokulu 2.sırayı elde ederek okul müzesine bir Kupa daha getirmenin sevincini yaşadı. Yıldız Erkekler Kategorisinde Okul Takımı topladığı 163 puan ile 6. lıkla yetinebildi.
 
 
Paşabahçe İlköğretim Okul Müdürü Korkmaz Gülen hem Küçük hem de Yıldız Kızlarda Canım Öğretmenim Yarışlarını ikincilikle tamamlayan sporcularını tebrik ederken,"Öğretmenler günü için en güzel hediyeleri bizlere sunan başarılı öğrencilerimizi tebrik edip kutluyorum. Bundan daha anlamlı hediye olamazdı. Bizler Paşabahçe İlköğretim ve Ortaokulu olarak sporun birçok dalına yönelen ve birçok başarılara imza atmasını bilen bir okul olduk. Uğur Özdemir Hocamız ve talebeleri girmiş oldukları yarışmalardan hiçbir zaman boş dönmediler. Canım Öğretmenim Yarışmalarında belki ferdi olarak madalya alamadık ancak takım sıralamasında 2 kupa alınmasını da anlamlı görüyoruz" diye konuştu.
 
Spor Servisi
TFF Riva projesinin yapım ihalesi çıktı
Önceki TFF Riva projesinin yapım ihalesi çıktı
Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Sonraki Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz