Bölge

Atatürk sevgisi rekor kırdı

Atatürk sevgisi rekor kırdı
2014.08.26 00:00
| | |
5109

6 bin gönüllüyle yapılması planlanan Guinness rekor denemesinde Atatürk’ün canlı portresini oluşturmak üzere Anıtkabir bahçesinde 12 bin kişi bir araya geldi

Dünya rekortmeni Onur Tümer ve MTL Organizasyon işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe 40 dereceye varan sıcaklara rağmen rekor katılım gerçekleşti

Atatürk’ün canlı portresini oluşturmak üzere Anıtkabir bahçesinde 6 bin gönüllü ile Guinness rekor denemesi gerçekleştirildi. Yaklaşık 3,5 saat süren rekor denemesinde fotoğraf sanatçısı Cumhur Aygün’ün interaktif projesi olan etkinlik için buluşan binlerce kişi, Guinness gözetmenleri eşliğinde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün canlı portresini oluşturdular.

Guinness rekoru kıran çok sayıda etkinliğe imza atan Onur Tümer ve MTL Organizasyon işbirliğiyle etkinliğe 40 dereceye varan sıcaklara rağmen rekor katılım gerçekleşti. Genelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir Komutanlığı, Çankaya Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleşen rekor denemesi Skorsky helikopterle fotoğraflanırken, iki adet octocopter rekor görüntülerini medya sponsoru TRT aracılığıyla naklen paylaştı.

Organizasyon yetkilisi Berk Mertel, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 92’nci yıldönümü nedeniyle bugün düzenledikleri etkinlikte rekor için 6 bin gönüllü gerekirken 12 bine ulaştıklarını ifade etti.

Mertel, ‘Dünyanın En Büyük Atatürk Portresi’ olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi:

Bugün gencinden, yaşlısına çok sayıda kişi Atatürk sevgisiyle bir araya geldi. Üstelik katılım tahmin ettiğimizin çok çok üstünde oldu. Bundan dolayı son derece mutlu ve gururluyuz. Sonuçlar yaklaşık 2 hafta içinde açıklanacak. Tamamen gönüllü kişilerle gerçekleşen bu rekorda imzası olan herkese teşekkürlerimizi sunuyor ve hepsini tebrik ediyoruz.”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Onur Tümer, MTL Organisazyon, Anıtkabir, Genelkurmay Başkanlığı, Guiness, Çankaya Belediyesi, Ankara

reklam
1 Yorum
Kemal Nadir27.08.2014 12:17:27

Türk Halkı olaraz zorlama ile veya gönüllü olarak Atatürk' ümüz için o kadar çok rekor kırdık ki mesela diktiğimiz heykel sayısı tüm dünyada ki heykel sayısı olmuştur herhalde,rekorları kıra kıra doymuyoruz,bu rekorla beraber Ata mıza bir kere daha layık olmayı başardık, ne mutlu bize,darısı nice rekorlara,sen rahat uyu Atam, biz seni kırdığımız rekorlarla yaşatacağız.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"