Atatürk, Beykoz'da fotoğraflarıyla da anıldı

  • 10.11.2018 14:09
  • Güncelleme: 14.02.2022 15:12
  • Okunma: 8713 kez
  • Yorum: 0
10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle Beykoz Meydanı’nda CHP Beykoz Gençlik Kolları tarafından fotoğraf sergisi düzenlendi.
Atatürk, Beykoz'da fotoğraflarıyla da anıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Gençlik Kolları, Beykoz Meydan’da “Atatürk ve 10 Kasım” başlığı altında fotoğraf sergisi düzenledi.

Düzenlenen, sergiye Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yılmaz, Belediye Başkan Aday Adayları ve öğrenciler katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yılmaz, serginin açılışı sırasında yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm yaşamını vatanı ve yurttaşları için harcadığını hatırlatarak, “Tüm yaşamını vatanı ve yurttaşları için harcayan, tarihin kaydettiği en büyük devrimcilerden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün sonsuzluğa uğurlanışının 80. yıl dönümünde onu sevgi, gurur ve özlemle bir kez daha anıyoruz. Onun esareti benliğine ve yurttaşlarına yakıştıramayan ruhu, onuru, milletine olan inancı ve ona inanan milyonların mücadelesi ile bugün hepimiz Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında özgürce nefes alıp veriyoruz. Duyduğumuz minneti kelimeler ile anlatmak zor, hatta imkânsız. Ata’ya minneti ifade etmenin en güzel ve anlamlı yolu bıraktığı mirasa sahip çıkarak, onu daha da ilerilere taşımak için var gücümüzle çalışmak olacaktır” dedi.

Atatürk’ün çeşitli fotoğraflarının bulunduğu sergi Beykozlu vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken, konuşmasını yapan Ozan Yılmaz fotoğraf sergisinin saat 17:00’a kadar devam edeceğini bildirdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz