Spor

Aşkın Karadeniz: 'Ben kaybetmeyi sevmem'

Aşkın Karadeniz: 'Ben kaybetmeyi sevmem'
07.01.2016 13:44
| | |
6291

Beykoz, Paşabahçe futbol takımını şampiyon yapmasıyla adını duyuran başarılı teknik adam Aşkın Karadeniz ilk kez Dost Beykoz'a konuştu.

Beykoz'un tarihi semtlerinden olan Paşabahçe'nin futbol takımını şampiyon yapmasıyla futbol camiasında adını duyuran Aşkın Karadeniz ilk kez Dost Beykoz'a konuştu.

Paşabahçe'deki başarısının ardından iyi bir teklifle İstanbul Mesudiyespor'la anlaşma yapan Aşkın Karadeniz, "ben kaybetmeyi sevmem" dedi.

İstanbul 1. Amatör Lig 18. Grupta 10 puan farkla lider durumda bulunan İstanbul Mesudiyespor’un başarılı antrenörü Aşkın Karadeniz’le Mesudiyespor’un  hedeflerini, geldikleri noktayı, şampiyonluk beklentilerini konuştuk.

Hocam sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Aşkın Karadeniz.1974 Beykoz doğumluyum. Doğma büyüme Beykozluyum. Evliyim 2 çocuk babasıyım. Ailece spora önem veriyoruz. Oğlum yüzmeye gidiyor. Kızım Jimnastiğe başlayacak inşallah. Ailemiz bizim bir yerimize bir şey olur diye spor yapmamıza müsaade etmezdi. Ama bizler çocuklarımızın spor yapması için onların daima yanındayız. Her zaman onlara her türlü desteği sağlamaya çalışacağız.

Hocam kariyerinizden bahsedebilir misiniz?

Futbola Paşabahçe alt yapısında başladım. Askere kadar Paşabahçe’de oynadım. Askerlik sonrası bir yıl çocukluğumun geçtiği Soğuksuspor’da oynadım. Daha sonra yeniden Paşabahçespor’a transfer oldum. 2 yıl iyi sezonun ardından çapraz bağlarımdan sakatlandım 4 ay boyunca yürüyemedim. Bu olay benim hayatımda adeta dönüm noktası oldu. Daha sonra Allah bir Kamu kurumunda çalışmayı bize nasip etti. İşime ağırlık vermek istiyordum ama çok sevdiğim futboldan da ayrı kalmak istemiyordum. Paşabahçespor’da antrenör oldum. Paşabahçespor’da yıllarım geçti. Daha sonra Çekmeköyspor’la de bir temasım oldu fakat Çekmeköy'de çalışmak kısmet olmadı. Tekrar Paşabahçespor’a döndüm. Paşabahçespor’la 2010 yılında 1 gol farkla klasman grubuna kalamadık. Sonra Allaha şükür yönetimimizin ve oyuncularımızın desteğiyle Bölgesel Amatör Lige çıkmayı başardık. Bu yılda muhitimizin takımı olan İstanbul Mesudiyespordayız.

Hocam neden Mesudiyespor?

Mesudiyespor sezon başı güzel bir teklifle geldi. Hedeflerini vizyonlarını, beklentilerini anlattılar. Onlara inandım. Almak istediğim oyuncularla görüşmeye başladığımız gün Mesudiyespor için evet dedim.Yanlış karar vermedim. Her antrenmanımıza en az 3 yöneticimiz geliyor. Hiç bir şeyimiz eksik değil. İyi bir yönetimimiz, iyi bir kadromuz var. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular olarak iyi kaynaştık. Takımımızı bugünkü konumuna getirdik.

Takımınız istediğiniz noktaya geldi mi?

Takımımın istediğim noktaya geldiğini transferin bittiği gün söylemiştim. Çünkü çok iyi bir kadro kurmuştuk. Hepsi daha önce çalıştığım oyunculardı. Beni ve camiamızı mahcup etmeyeceklerini biliyordum. En büyüğünden küçüğüne kadar çok karakterli oyuncularla çalışıyorum. Allaha şükür her şey düşündüğümüz, planladığımız gibi gidiyor.

İstanbul Mesudiyespor’un hedefleri nelerdir?

Yönetimimiz bu yıl oldukça güzel işler yapıyor. Derneklerimiz ve yönetimimiz takımımız için çok uğraş veriyor. Bende bu uğraşları görüyorum. Bu seneki hedefimiz süper amatör lige çıkmak. Önümüzdeki sezonla ilgili bir şey diyemem. Onunla ilgili hedefi belirleyecek olan yönetimimizdir.

Taraftarınıza nasıl bir mesaj verirsiniz?

Taraftarımız yöresel insanlardan oluşuyor. Gördüğüm kadarıyla hepsi başarıya aç. Bize çok büyük destek veriyorlar. En önemlisi gelen misafir takımlara karşı herhangi bir yanlış yapmıyorlar. Rakip takımlara saygı gösteriyorlar. Taşkınlık yapmıyorlar. Oyuncularımız bu yörenin çocukları. Taraftarımız genelde arkadaşları, yakınları, Her zaman yanımızdalar ama her geçen gün katlanarak gelmelerini istiyoruz. Seyirci futbolun keyfi. Her zaman yanımızda olmaya devam etsinler isteğimiz bu.

Çok hırslısınız nedeni nedir?

Ben kaybetmeyi sevmeyen bir insanım. Futbolculuk dönemimde bile kaybedince oturup ağlardım. Ben oynayacağım maçı emin ol rüyamda görüyorum. Takımımda çok iyi oyuncular var. Onlardan tek isteğim benim kadar hırslı olsunlar. Allaha şükür bugüne kadar ne istediysem onlardan aldım.

Hocam şampiyon  olduk diyebilir misiniz?

Ben 'şampiyon olduk' diyemem. Kimsenin demesini de istemiyorum. Halen önümüzde bir çok maç var. Açık puan farkıyla önde olsak ta bu fark kapanabilir. Hiç bir şeyin garantisi yok. Hiç bir şey bitmiş değil. Matematiksel olarak garantilemedikten sonra ciddiyeti elden bırakmayacağız. Geçmişte 9-10 puan farktan şampiyonluğu kaybeden takımları biliyoruz. Oyuncularımın gevşemesine asla izin vermem. Hedefimiz tabi ki şampiyon olmak. Bunun için elimizden geleni yapacağız. İnşallah sezon sonunda şampiyon olup Süper Amatör Lige çıkma sevincini hep beraber yaşarız.

Dost Beykoz / Ümit Yılmaz

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Mesudiyespor, Aşkın Karadeniz, Teknik Direktör, Röportaj, Ümit Yılmaz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"