Kültür

Aşk doktorunu Beykoz'a getirdiler

Aşk doktorunu Beykoz'a getirdiler
18.06.2015 00:04
| | |
8673

Aşk ve bağlanmanın nörobiyolojisi, Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Oytun Erbaş'ın sunumuyla ele alındı.

Sinir sisteminin anatomisi, fizyolojisi, biyokimyası veya moleküler biyolojisi alanlarında faaliyet gösteren, özellikle sinir siteminin davranış ve öğrenme ile ilişkisini inceleyen bilim dalı olan Nörobilim, uzmanı tarafından Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) etkinliğinde gündeme geldi. Aşk, bağlanma, sevgi gibi konulara değinen Florence Nightingale Hastaneleri Deneysel Tıp AR-GE Merkezi Müdürü ve aynı zamanda Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Oytun Erbaş, BEDES'in etkinliği kapsamında Anadoluhisarı'nda bulunan Sabancı Öğretmen Evi'ne geldi. Çoğunluğu kadınlardan oluşan kalabalığa sevgi, aşk ve insan yaşamına tüm bunların etkisi konulu bir konferans veren Yard. Doç. Dr. Oytun Erbaş, insanlar arasındaki aşk ilişkisi ve aşkın nörobiyolojisi hakkında bilgi verdi. Yard. Doç Dr. Erbaş ayrıca dopamin, endorfin ve oksitosin gibi tolerans gibi bilimsel kavramlara da açıklık getirdi.

BEDES Başkanı Gülay Demirel ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nin yanı sıra dernek üyeleri ve Beykozlu vatandaşların katıldığı söyleşiye Halk Eğitimi Merkezi eski Müdürü ve BEDES Öğretmenlerinden Beycan Kal ile Dost Beykoz yazarı ve BİSK Başkanı Asım Özdemir de ilgi gösterdi. TOFD Beykoz Şubesi'nin sevimli yüzü Aslı Saygın ve BEDES'in Meşale Anneleri'nin de dikkatle takip ettiği Aşkın Nörobiyolojisi konulu programda, en son 20 yıl önce kendi çocuğunu kucağında tutan BEDES Başkanı Gülay Demirel; bu kez kızkardeşinin çocuğunu sevdi. Programda ayrıca BEDES'in başarılı olmuş ve derneğe katkı sağlamış öğrenci ila üyelere sertifika verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberler, BEDES, Gülay Demirel, Nörobiyoloji, Bilim Üniversitesi, Doç. Dr. Oytun Erbaş, Konferans

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"