Asırlık çınar ağacı büfenin üzerine yıkıldı

  • 2014.09.13 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 15:14
  • Okunma: 8223 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Çubuklu'da yaklaşık 200 yıllık bir çınar ağacı, içinde 2 kişinin bulunduğu büfenin üzerine devrildi.
Asırlık çınar ağacı büfenin üzerine yıkıldı

Olay sırasında büfede bulunan 2 kişi yara almadan kurtuldu.

Pazar kurulan ve öğrencilerin okula gitmek için kullandıkları yol üzerinde bulunan ağacın kimseye zarar vermemesi sevindirdi. Dev çınar ağacı itfaiye ekipleri tarafından kesilerek kaldırıldı.

Olay Saat 17.30 sularında Çubuklu Mahallesi, Engürü Bağı Caddesi üzerinde meydana geldi. İddialara göre, öğleden sonra şiddetini artıran rüzgara daha fazla dayanamayan tarihi çınar ağacı, büyük bir gürültüyle Meleknur Büfe'nin üzerine devrildi. Bu sırada içerde bulunan büfe sahibi Sefer Karaot ve Emine Karaot can havliyle kendilerini dışarıya attı.

Devrilen ağacın, büfenin depo olarak kullanılan bölümüne denk gelmesi faciayı önledi. Tonlarca ağırlığındaki ağacın devrildiğini gören vatandaşlar da hemen itfaiye ekiplerine haber verdi.

Kısa sürede gelen ekipler dev ağacı parçalara ayırarak kaldırdı. Halen üzerindeki şaşkınlığı atamadığını söyleyen Sefer Karaot, defalarca belediyeye haber vermelerine önlem alınmadığını iddia etti. Karaot, 'Pazar günleri burada pazar kurulur. Sabah ve akşam saatlerinde öğrenciler de buradan okula giderler. Pazarın kurulduğu bir saatte devrilseydi en az 20 kişi ölürdü. Kimsenin zarar görmemesi bizi sevindirdi. Verilmiş sadakamız varmış'. dedi. Emine Karaot ise ölümden döndüklerini söyledi.

Haber Merkezi