Aşırı yağmur Beykoz’da istinat duvarı yıktı

  • 0
  • 13717
Aşırı yağmur Beykoz’da istinat duvarı yıktı
Aşırı yağmur Beykoz’da istinat duvarı yıktı
Aşırı yağmur Beykoz’da istinat duvarı yıktı

Beykoz İncirköy'de gece saat 23.00 sularında aşırı yağmur nedeniyle yıkılan istinat duvarı korkulu anlara neden oldu.

İncirköy Mahallesi Ortanca Sokak'ta bulunan bir gecekonduya ait istinat duvarı çöktü. Çöken istinat duvarı kayan toprakla beraber alt tarafta bulunan iki katlı bir evde hasara neden oldu.

Olay saat 23.45 sıralarında meydana geldi. Büyük bir gürültü ile çöken istinat duvarı yoğun yağışla birlikte gevşeyen toprağın da kaymasına neden oldu. Bu sırada evlerinde oturan çevre sakinleri gürültüyle birlikte kendilerini sokağa attılar.

Evler tahliye edildi

Çöken istinat duvarıyla birlikte kayan toprağın zarar verdiği evde oturan Cemal Mercan, “Yukarıda ev vardı, evden bu tarafa duvar çektiler, yama yaptılar bir saat önce burası çöktü. Yukarıdan aşağıya toprak geldi. Yukarıda gecekondu var orada kiracı var orayı boşalttılar. Bizi de boşalttılar tehlikeli diye. Ben alt katta evimde oturuyordum, gürültüyle kalktım buraya geldim baktım yukarıdan aşağıya göçmüş gelmiş” şeklinde konuştu.

Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı olay sonrasında belediye ekipleri hasar gören iki evde oturan dört aileyi tahliye ederek evleri mühürledi.

Haber Merkezi

Ünlü markaların adresi Özemekspor büyüyor
Önceki Ünlü markaların adresi Özemekspor büyüyor
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum