Spor

Asım Özdemir yeniden BİSK Başkanı

Asım Özdemir yeniden BİSK Başkanı
31.05.2015 23:02
| | |
4303

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK)’in Olağan Kongresi’nde Asım Özdemir görevi yeniden devraldı.

Asım Özdemir, bir dönem verdiği aranın ardından yeniden BİSK başkanlığına yeniden seçildi. Kongrede konuşan Başkan Abdullah Yümsel, öz eleştiride bulunurken, yeni yönetime de bazı önerilerde bulundu. Paşabahçespor Tesisleri içindeki Pasha Garden’de gerçekleşen kongreye katılım bir hayli yüksekti.

Kongre öncesinde başka bir listenin varlığı konuşulsa da kongre anı geldiğinde divana tek bir liste yani Asım Özdemir Başkanlığındaki liste sunuldu ve Olağan Kongre üyelerinin oyları ile BİSK yeni dönem yönetimi resmen seçilmiş oldu.

Kongre için gelenlerin kongre saatine dakikalar kala az olması "Acaba katılım düşük mü kalacak?" sorusu tartışıldığı sırada kongre anında bir anda kongre alanına gelen kulüp temsilcilerinin yüksek orana ulaşması dikkatlerden kaçmadı. Mustafa Babuz'un sunumu ile başlayan kongrede sunulan liste doğrultusunda Zeki Aksu'yu Divan Başkanı, Alparslan Erdin ve Uğur Sakaloğlu'nu Katip Üyeliklere seçen öneri kabul gördü.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunmasının ardından gündemdeki diğer başlıklara geçildi.

Faaliyet Raporunun okunması için gelen mevcut Başkan Abdullah Yümsel öz eleştirilerle yüklü alkışlanan bir konuşmada bulundu. Daha önce de defalarca BİSK Başkanlığında bulunduğunu ifade eden Yümsel yeni seçilecek yönetime öneriler babında aktarımlarda bulundu ve bundan sonraki dönemde de maddi-manevi yeni seçilecek yönetime destek olacağının sözünü verdi. Yümsel özellikle BİSK Kongre sürecine gelinen noktaya kadar görevde oldukları süre zarfında en önemli eksiklikleri olarak başlatılan çalışmaların sonunu getirememek olduğunu ifade etti.

Yümsel, "Şimdi şunu da söylemek isterim ki kulüplerin sorunun çözümü için çalışmalarda bulunduk, belki bunlar kamuoyunda fazla görülmesi ancak şuna emin olun ki diğer aşamalarda gerek ilgili birimler, resmi makamlar nezdinde ciddi girişimlerde bulunduk. Genel işleyişteki ağır-aksak giden süreçler nedeni ile bazı şeyleri maalesef aşamadık. Ama mutlak surette her konunun takibini yapma gayretinde olduk. Biz göreve geldiğimiz dönemlerde kesinlikle makam-mevkii, şan-şöhret peşinde olmadık, bu amaçla görev yapmadık. Bugün gelinen noktada Asım Özdemir Başkanımız ile aynı düşünce birlikteliğine sahibiz, bugün hep beraberiz ve Allah'ta daim etsin diyorum "şeklinde konuştu

Dilek ve temenniler bölümünde açıklamalarda bulunan Asım Özdemir ise Abdullah Yümsel'in güzel aktarımının ardından kendisine konuşacak bir söz kalmadığını ifade ederken, "Kongre öncesi gece geç saatlere kadar Abdullah Yümsel ile fikir alışverişinde bulunduk. Ben öncelikle Paşabahçespor Kulübünü, camiasını yeni yükseldikleri BAL Liginden dolayı kutluyor başarı dileklerimi iletiyorum. Ben şahsen Antrenörlerimize çok değer verilmesi gerektiğine inanıyorum. Yeni dönemde de onlar ile çalışmaya devam edeceğiz. Onların değerli fikir ve önerilerini dikkate alacağız. Beykoz'da sportif anlamda yapılacak çok şey var, Beykoz'u bir "Spor Kenti " yapmalıyız. Ben bundan sonraki dönemlerde Beykoz'dan BİSK için yeni isimlerin çıkması beklentisi içinde olacağım. Özellikle bu konuda genç isimlere kapı aralanmalı" dedi.

BİSK’in 103 delegesi olduğu ve bunların 85’in kongreye katılım sağlaması sonucunda oy birliği ile seçim süreci tamamlanmış oldu. Beykoz Kulüpler Birliği Yeni Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Asım Özdemir,

Şevin Yelsevi, 

Fatih Aydın,

İsmail Türkoğlu,

Mehmet Şahin,

Uğur Sakaloğlu,

Serdar Lüleburgaz,

Ali Kemal Mızrap,

Murat Yılmaz,

Mustafa Babuz,

Mustafa Kaya,

Ahmet Özdeniz,

Yusuf Dinç ,

Hüseyin Yılmaz,

Mahir Taştan,

Hasan Çoban,

Necati Kakıcı,

Recep Hisli,

Cevdet Taşkıran,

Ziya Gümüş,

Seyit Keskin,

Murat Kaya,

Mustafa Gökdemir,

Ali Evlimen,

Mukuşa Yıldız.

SPOR SERVİSİ

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, BİSK, Kongre, Asım Özdemir, Abdullah Yümsel

reklam
1 Yorum
KARTAL-61-01.06.2015 12:00:31

Asım Özdemir, bir dönem verdiği aranın ardından yeniden BİSK başkanlığına yeniden seçildi. Kendisini tebrik eder bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sağlıklı günler ve sonsuz başarılar temenni ederim.. Paşabahçespor Tesisleri içindeki Pasha Garden’de gerçekleşen kongreye katılımın bir hayli yüksek olması da ASIM başkana duyulan güven verilen riyakatın yüksek olduğunu göstermektedir.Ayrıca bize ve camiamıza karşı olan pozitif tutumlarını her zaman fazlasıyla göstermitir. İlçe spor kuluplerimize hayırlı olması temennilerinizle,,,Beykoz ilçe saha kom.adına ;KAZIM AK.....saygılarımızla,

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"