Kültür

Artvinliler Beykoz’da şov yapacak

Artvinliler Beykoz’da şov yapacak
04.06.2015 20:32
| | |
4027

Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü ve Artvinliler Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan halk oyunları gecesi, 5 Haziran 2015 Cuma (Yarın) Saat 20.00'de...

Geçtiğimiz yıl büyük bir beğeniyle izlenilen Artvinliler Derneği Folklor Ekibi gösterisi, bu yıl bambaşka bir görünümle Beykozluları kucaklayacak. Beykoz Halk Eğitim Merkezi'yle ortaklaşa düzenlenen Halk Oyunları gecesinde Beykozlular, 5 Haziran 2015 Cuma günü (yarın) yine unutulmayacak bir gece yaşayacak. Halk Eğitim Merkezi Folklor Hocaları'ndan Ersel Saltaş ve Ali Tosun, yeni koreografiyle süsledikleri sahne gösterilerini Beykozlu sanatseverlerle buluşturacak. Saat 20.00'de başlayacak gösteriyi Beykoz'un genç ve yetenekli şairlerinden Esra Atabay sunacak.

‘Hacer Koptagit ve ekibi de yarını iple çekiyor…’

Gecede Halk Eğitim Müdürlüğü adına 16 kişilik ekibiyle sahne alacak olan Folklor Hocası Hacer Koptagit de Dost Beykoz'a özel olarak yaptığı açıklamada, Beykozlu sanatseverlerle buluşacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını söyledi. Aralık ayından bu yana yaklaşık olarak 6 aydır çalıştıklarını ve gecede Artvinlilerin ardından Halk Eğitim adına folklorik dansla sahne alacaklarını anlatan Koptagit, kendisinin 5 yıldır 5. kez sahne alacak olmasına karşın, ekibi içerisinde sahne deneyimini ilk kez yaşayacak olan kişilerin de olduğunu kaydetti. Öte yandan yarın akşam Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde saat 20.00'de başlayacak olan gösteriye Beykoz protokolünden de önemli bir katılım gerçekleştirileceği öğrenildi.

Yıl boyunca haftada iki kez yapılan hazırlıklar tamamlandı. Beykoz Artvinliler Derneği Folklor ekibi, uzun çalışmaların ardından yarın Ahmet Mithat Kültür Merkezi'nde Halk Eğitim Merkezi'nin de katkılarıyla, büyük bir görsel şölen sunacak. Dost Beykoz olarak çalışmalarını görüntülediğimiz Artvinliler, oldukça heyecanlı... Büyük bir ciddiyetle provalarını Beykoz Boğaziçi İmam Hatip Lisesi'nin Spor Salonu'nda gerçekleştiren ekibi, okulun arka kapısına yanaşan bir kedi de dikkatle izledi. Beykoz Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun ise kapı önünde folklor çalışmalarını izleyen kediyle yakından ilgilendi ve yanında getirdiği yiyeceklerden verdi.

‘Gecenin sunuculuğunu Esra Atabay yapacak’

Dost Beykoz'a özel olarak poz da veren Beykoz Artvinliler Derneği folklor ekibi ve Halk Eğitim Merkezi'nden folklor hocaları, 5 Haziran 2015 Cuma günü saat 20.00'de tüm Beykozlu sanatseverleri Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'ne davet etti. Öte yandan yarınki programda Esra Atabay'ın sunumuyla, şu gösterilerin yapılacağı öğrenildi:

Artvin Halkoyunları

Folklorik Dans Gösterisi (Hacer Koptagit)

Trabzon Halk Oyunları (Kız Meslek Lisesi)

Barko vizyon gösterisi

Dans grubu gösterisi (Şahinkaya Lisesi)

Trabzon Halkoyunları ekibi gösterisi

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Artvinliler Derneği Folklor Ekibi, Gösteri

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"