Yaşam

Artvin'de Beykoz'un da tuzu var

Artvin'de Beykoz'un da tuzu var
30.08.2015 19:18
| | |
4675

Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Beykozlu Hakan Bekar, Artvin'de yaşanan sel felaketinde hemşerilerine destek verdi

Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Beykozlu Hakan Bekar, Artvin'de yaşanan sel felaketinde hemşerilerine destek verdi.

Geçtiğimiz günlerde Artvin'de yaşanan sel felaketi, ülkenin gündeminde kısa süreli de olsa kalmayı başarmıştı. Yaşanan siyasi gelişmelerin ardından giderek azalan Artvin haberleri ise bölgede yaşananları bir anda perde arkasına artmıştı. Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar ise Artvinli diğer Vakıf ve Federasyonların da desteğini alarak, bir kampanya başlattı ve kısa sürede de sonuçlandırdı. Beraberinde yardım malzemeleri ve heyetle yola çıkan Beykozlu Hakan Bekar, Artvin'e ulaştı ve yaşanan felaketin izlerini sosyal medya hesabından paylaştı. Memleketi Artvin'e beraberinde yardım malzemeleriyle giden Hakan Bekar, bölgede kuru gıda ve su ihtiyacının kalmadığını ancak battaniye, deterjan gibi ürünlere hâlâ ihtiyaç bulunduğunu aktardı. Öte yandan Hakan Bekar, Artvinliler Hizmet Vakfı'nın Ümraniye Ziraat Bankası IBAN: TR 71 0001 0007 1764 8336 4050 12 numaralı Yardım Hesabını da paylaşarak, insanlık adına vatandaşlardan destek istedi.

‘Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar’ın çağrısına, kısa sürede birçok kişi yanıt verdi’

Eşi Zerrin Bekar ile birlikte Artvin’le ilgili olarak sivil toplum çalışmaları yürüten Beykozlu Hakan Bekar, önemli bir işin daha altına imza attı. Artvin'de yaşanan ve Hopa, Arhavi ile Borçka ilçelerinde şiddetli bir şekilde hissedilen sel felaketinin ardından harekete geçen Hakan Bekar, hemen bir Yardım Kampanyası başlattı. Artvinli diğer Vakıf ve Derneklerle de iletişime geçen Hakan Bekar, kısa sürede çok iyi sonuçlar aldı. Matsan İlaç, Orhan Turan, Murat Sezer, Gürbüz Güven, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şengün, Yapı Tek'in Sahibi Ellez Tosun, Aramis Yapı'nın Sahibi Kemal Gülmez, Artvinliler Hizmet Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi Ayşegül Atalay'a kadar pek çok kişi, Hakan Bekar'ın kampanyasına nakdi ve ayni bağışta bulundu. Hakan Bekar ise bir minibüse doldurduğu yardım malzemelerini, karayoluyla Artvin'e ulaştırdı. Burada yardım malzemelerini yetkili mercilere teslim eden Hakan Bekar, gözlemlediklerini de sosyal medya hesabından paylaştı.

Hakan Bekar: “Afeti yaşayan Halkımızın ve çocuklarımızın psikolojik desteğe ihtiyacı var!”

İşte Hakan Bekar'ın en son yazdığı mesaj:

"Değerli dostlar; Artvin Vali Yardımcısı, Hopa Kaymakamı ve STK'larla yapmış olduğum görüşme ve incelemelerime göre, Hopa'da son durum şöyle: Ana yollar temizlenmiş, tali yollar ve heyelan bölgeleri de iş makineleri ile temizlenmeye devam ediliyor. Karayolu ulaşımı sıkıntılı olan bölgelere 1'i Sahil Güvenlik, diğeri Kara Kuvvetleri'ne ait 2 helikopterle yardım ulaştırılıyor. Gelen yardımlar, Kaymakamlık bünyesinde ve sivil toplum kuruluşları bünyesinde oluşturulan ekip ve gönüllülerle iki koldan dağıtılıyor.

Şahsen gözlemlediklerimi ise şu şekilde sıralamak isterim:

1- Kullanılamaz halde yaklaşık 300 ev ve hasar görmüş yaklaşık 500 kadar ev var

2- Maddi ve manevi kayıplar çok yüksek düzeyde

3- Sulara kapılarak hayatlarından ümit kesilen 3 canımızın arama çalışmaları derelerde ve denizde devam ediyor

4- İhtiyaçlar, devlet ve tüm Türkiye'den gelen yardımlarla karşılanıyor

5- Su ve çamur altında kalan ev ve işyerlerinin temizlenmesine devam ediliyor; zarar tespitleri yapılıyor

6- Kuru gıda ve su yardımları fazlasıyla geldi ancak deterjan ve kapalı kutularda olmak üzere şarküteri malzemelerine, nevresim ve battaniyeye ihtiyaç var

7- Hasar gören evlerdeki Halkımız ve afeti yaşayan tüm çocuklarımızın psikolojik desteğe ihtiyacı var."

‘Beykozlular da Artvinlilere nakdi yardım yapabilir ya da yardım malzemesi gönderebilirler!’

Öte yandan Artvin'e bir yardım eli uzatmak isteyen Beykozlular, Artvinliler Hizmet Vakfı'nın Ümraniye-Ziraat Bankası IBAN: TR-71-0001-0007-1764-8336-4050-12 numaralı Yardım Hesabına nakdi yardım yapabilirler. Yine ihtiyaç duyulan malzemeleri satın alarak destek olmak isteyen Beykozlular da Artvinliler Hizmet Vakfı'nın Büyükdere Caddesi, eski Osmanlı Sokak, Dilan Sitesi A Blok NO:8 D.2 Mecidiyeköy adresine, yardım malzemelerini ulaştırabilirler.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Artviniller Vakfı, Hakan Bekar, Yardım, Destek, Hopa, Sel

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"