Artık Mesudiye yok… Beykozlu Ordulular var!

  • 0
  • 10021
Artık Mesudiye yok… Beykozlu Ordulular var!
Artık Mesudiye yok… Beykozlu Ordulular var!
Artık Mesudiye yok… Beykozlu Ordulular var!
Artık Mesudiye yok… Beykozlu Ordulular var!
Artık Mesudiye yok… Beykozlu Ordulular var!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, adını Beykozlu Ordulular Derneği olarak değiştirdi. Dernek yönetimi yapmış olduğu bir basın toplantısıyla isim değişikliğini kamuoyuna bildirdi.

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, Kasım ayında yaptıkları Genel Kurul toplantısında dernek isminde değişiklik yapma kararı aldı.

Beykoz Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, Beykoz yerel basını ile sabah kahvaltısında bir araya gelerek yapılan isim değişikliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İlk olarak 2014 yılının Kasım ayında yaptıkları genel kurulda sadece Mesudiyelileri değil bütün Orduluları kapsamak istediklerini belirterek derneğin adını Beykozlu Ordulular Derneği olarak değiştirdiklerini belirten Başkan Özkan Ayduğan, 4-19 Ocak tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladıkları Ordu Yöresel Ürünler Pazarı’nı sadece dört gün devam ettirebildiklerini belirtti.

Sizi buraya davet etmemin başlıca nedeni Dernek Yöneticilerimizle birlikte Kasım 2014’te yaptığımız Genel Kurul’da artık bütün Ordulu hemşerilerimizi kapsamamız gerektiği kanaatine vararak derneğimizin adını Beykozlu Ordulular olarak değiştirdik. Bu sabah burada toplanmamızın ana nedeni bu, diğer konuşacaklarımız konularda sizlerin de fikirlerini almak isteriz” şeklinde konuşan Ayduğan, şöyle devam etti: “Biz Ordulular olarak Beykoz camiasına elimizden geldiği kadar destek sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizde dernek merkezimizde özel hocalarla eğitimlerine destek sağlamaya çalışıyoruz. Üstelik bu hizmetimizi öğrencilerimizden hiçbir ücret talep etmeden yapıyoruz. Bugün burada sizlerle olmak isteyen Yönetim Kurulu üyelerimizde vardı fakat hava muhalefeti nedeniyle katılamadılar. Arkadaşlarımızın hepinize selamları var.Dernek Başkanı Özkan Ayduğan’ın ardından söz alan Beykozlu Ordulular Derneği Sekreteri Fuat Öztürk Beykoz’daki nüfusun arttırılmaya çalışılmasıyla ilgili şunları söyledi:

Beykoz’un 2014 yılında nüfusunun 15 kişi arttığını hepimiz biliyoruz. Bu konuda bizim de eksikliğimiz olmuştur. Ordu’nun Büyükşehir Belediyesi olabilmek için Beykoz’dan Ordu’ya bazı vatandaşlarımızın nüfus kayıtlarını taşımaları için yardımcı olduğumuz doğrudur, daha sonradan Beykoz’un nüfusunun artması için elimizden geleni de yaptık. Hatta bir dönem “Doğduğun yer değil, doyduğun yer” sloganını kullanarak çalışma da yaptık. Beykoz nüfusunun arttırılmasına yönelik bundan sonra da çalışmalarımız devam edecektir.
 


Haber Merkezi

Polonyalı Müsteşardan Beykoz’a ziyaret
Önceki Polonyalı Müsteşardan Beykoz’a ziyaret
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz